Almanya

Published on Temmuz 13th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Konwestheim’da Politik Piknik

Stuttgart Tohum Kültür Derneği ve Ludwigsburg Demokratik Kültür Merkezi, politik tutsaklarla dayanışma pikniği düzenledi.

İsmail DOĞRUER (Kornwestheim)

Stuttgart Tohum Kültür Derneği ve Ludwigsburg Demokratik Kültür Merkezi, Kornwestheim’de politik tutsaklarla dayanışma pikniği düzenledi.
ADHK ve ATİF’e bağlı dernekler, Stuttgart ve Ludwigsburg kentleri ekseninde yaptıkları çalışmalara yaz sezonuna girerken hem politik tutsaklarla dayanışma, onların sesi olma, sesine güç katma, hem yaşadıkları ağır şartları bir ölçüde kolaylaştıracağı umuduyla maddi katkı sunma düşüncesi ile hareket ettiklerini vurguladılar.
Katılımın daha da yüksek olabileceği bu etkinlikte en önemli nokta katılan ve destek veren sanatçıları, kitlesi, organize edenleri ile herkesin yarattığı sıcak ortam ve dostluk ilişkileri ve sosyal paylaşımlara örnek olmasıydı.
Dernekler tarafından yapılan açıklamalarda, politik tutsaklarla dayanışma pikniğinin ve yürütülen çeşitli kampanyaların tüm politik tutsaklara özgürlük sağlaması dile getirilirken, Almanya’da 129A ve B yasalarına karşı mücadele, tek tip elbiseye ve F tipi hapishanelere karşı mücadeleler, iadelere karşı Turgut Kaya nezdinde sürdürülen Turgut Kaya’ya özgürlük ve Hıdır Gönek’e özgürlük kampanyasının bu yöndeki birlik ihtiyacının alanları olduğuna işaret edildi.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑