KCDK-E Eş Başkanlık Divanı tarafından yayımlanan bildiride, b..." /> KCDK-E: Özyönetim ve Direniş Ruhuyla Katılalım


Avrupa

Published on Ekim 31st, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

KCDK-E: Özyönetim ve Direniş Ruhuyla Katılalım

KCDK-E Eş Başkanlık Divanı tarafından yayımlanan bildiride, bu cumartesi Düsseldorf’ta gerçekleştirilecek olan büyük gösteriye “Özyönetim ve Direniş Ruhuyla Katılalım” çağrısında bulunuldu.

AF (Brüksel)

Avrupa Demokratik Kürt Toplum Kongresi (KCDK-E) tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

4 KASIM AVRUPA MERKEZİ YÜRÜYÜŞÜNE ÖZYÖNETİM

DİRENİŞ RUHUYLA KATILALIM

4 Kasımda Düsseldorf’ta gerçekleşecek Avrupa merkezi yürüyüş ve mitingine direniş ve özgürlük ruhuyla katılalım. “Abdullah Öcalan’a ve Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük” “NO PASARAN, Faşizme Geçit yok” sloganlarıyla sokakların yankılanacağı, Kürt, Türk, Alman ve çeşitli milliyetlerden kurumların, devrimci, demokrat, aydınların kitlesel yürüyüşümüzle faşizmin zincirlerini kıralım.

Avrupa ve Alman hükümetinin iki yüzlü politikalarına karşı bizler “Kürdistanlı ve Türkiyeli demokratik kurumlar olarak Almanya’nın Kiriminalizasyon politikalarına” 4 Kasım’da “EDİ BESSE” diyeceğiz.

Erdoğan’ın Kürt düşmanı politikalarını Almanya’da taklit eden Alman hükümetine demokratik normlara ve evrensel değerlere uyma uyarısı yapılacak. Bayrakları, kitapları ve müziklerimizi yasaklayan faşizan zihniyete “EDDI BESSE” denilecektir. Izin verilen 4 Kasim Merkezi yurusumuze yemek ve içecek stanlarini yasaklamak ve keyfi birçok uygulama getirmek AKP-MHP Fasizmin antikürtcu politikalarini almanyaya tasimaktir.  Yuruyusumuzde giyeceğimiz ayakkabıdan, sahne arkasındaki cadirlara, amblemlerimizin boyuna, Alman dostlarin yürüyüs sekline  kadar getirdiğiniz kuralari Yada yemek içecek izini vermeyerek çocuk, yasli, seker ve kalp hastasi  insanlarin onurlu durusunu engeleyecegini dusunuyorsaniz yaniliyorsunuz. Biz bunlarin diktator erdoganin kuralari olduğunu biliyorduk. Acaba almanyayi erdoganmi yönetiyor yada DAIS zihniyetli Erdogan`dan yeni bir ihalealmak icinmi yapiliyor. Erdogan diktatörü tum bunlardan sonuç almadi. Erdogan Diktatorun uyguladigi sonuç alamadigi insanlik dişi uygulamaklarla sonuç alamasiniz. Federal Almanya Kalisyonun ortaklari olan Yesiler ve Liberal partinin birçok miletvekili Diktator erdoganin uygulamalarina karsi olduğunu biliyoruz. Umariz bu Erdogan vari uygulamalara karsi cikarlar bu yanlislari düzeltirler.

Demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden Avrupa ve CPT gibi kurumların Reber Apo ile ilgili tutarsız ve sessiz duruşlarını vurgulamak ve CPT’nin Kürt halk önderi ile görüşmesi için harekete geçirmeye çağıracağız.

4 kasımda Erdoğan’ın emriyle HDP Eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ı rehin alıp tutuklayan AKP-MHP faşizmine “YETER ARTIK” diyeceğiz.

Kürt halk önderi sayın Öcalan’ı tecrit altında tutarak özgürlük yürüyüşünü durduracağını sanan AKP-MHP faşizminin tüm Türkiye’yi tecrit altına alma ve Kürdistanı işgal-imhasına dur demek için sokaklara, serhildana diyoruz. Kürdistan ve Türkiye Cezaevlerinde binlerce siyasetçi, aydın, belediye başkan tutsak alınarak ülke açık bir cezaevine dönüştürülerek insanlık dışı muamelelerle sonuç alacağını sanmaktadır. Kürdistan halkı ve dostları direnişi ile faşizme geçit vermeyecek. Kazanan halklarımız olacaktır.

Ortadoğu ve dünya halklarının umudu olan Demokratik Modernitenin önderi Reber Apo direniş ve paradigmasıyla Kürdistan ve Ortadoğu halklarının özgürlük garantisidir. Demokratik Ulus paradigmasıyla başta Kürdistan halkları olmak üzere Ortadoğu ve dünyada insanlığı için özgürlükçü ve eşitlikçi çözümü yaratan insanlık lideridir. Uluslararası egemenler ve bölge gericiliği Kürt halkının Önderi Reber Apo’ya karşı yürüttükleri kirli siyasetin nedeni başkan Apo’nun özgürlükçü çizgisidir. Bu yüzde başta Kürdistan halkı olmak üzere tüm ilerici insanlığın sayın Öcalan’a sahip çıkması insani, ahlaki, yurtseverlik görevi olmaktadır. Tüm onurlu insanlar “Abdullah Öcalan’a Hemen Özgürlük” demek için 4 kasımda Düsseldorf sokaklarına dolup taşarak herkese göstermelidir. .

En kötü koşullarda cezaevlerinde mahkum tutulan politik tutukluların derhal serbest bırakılması ve özgürleşmesi için “Zindanlar Boşalsın” diyeceğiz.

Türkiye’de AKP-MHP faşizmine ve Avrupa’da tüm Anti-demokratik uygulama ve faşist saldırılara karşı tüm demokrasi güçleri, Alman sendikaları, siyasi partileri ve demokratik kesimlerle 4 kasımda Düsseldorf’a akın edelim.

KCDK-E olarak başta kadın ve gençlik olmak üzere tüm bileşenlerimizi, kurumlarımızı ve üyelerimize 4 Kasımda Düsseldorf’ta yapılacak Avrupa merkezi yürüyüşüne seferberlik ruhu ile katılmaya, AKP-MHP faşizmine dur demeye, Kürtleri ve demokrasi güçlerini kriminalize etmek isteyen Alman hükümetine “EDE BESE” demeye çağırıyoruz. Sayın Öcalan’a ve Tüm Politik Tutuklulara Özgürlük şiarı ile Düsseldorf’u bir serhildan alanına çevirerek kriminalizasyon ve faşizme geçit vermeyelim!

Yürüyüsü Organize Eden Organizasyonlar

 1. KCDK-E / Avrupa Demokratik Kürdistanlılar Toplum Kongresi
 2. AvEG-KON/ Avrupa Ezilen Göçmeler Konfederasyonu
 3. TJK-E/ Avrupa Kürt Kadın Hareketi
 4. ATIK/ Avrupa Türkiyeli İsçiler Konfederasyonu
 5. NAV-DEM / Demokratik Kurdistanlilar Toplum Merkezi
 6. HDK-A ( Avurpa Halklarin Demokratik Kongresi )
 7. BAF ( Avurpa savaşa ve Diktatorluge Karsi Avurpa Baris Formu)
 8. ADHK / Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu
 9. YENİ KADIN
 10. YDG / Yeni Demokratik Gençlik
 11. SKB / Sosyalist Kadınlar Birliği
 12. YS / Young Struggle
 13. Yaşanacak Dünya
 14. MDDK / Mezopotamya Demokratik Değişim Kongresi (Asuriler)
 15. FEDA / Demokratik Aleviler Federasyonu
 16. ADEF (Avrupa Demokratık Dersim Birlıklerı Federasyonu)
 17. Ciwanen ve Jinen Ciwanen Azad
 18. SYKP / Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi
 19. TAJE-E/ Tevgera Jinen Ezidiye Ewurpaye
 20. FDG / ( Avurpa Dersım Dernekler Federasyonu)
 21. CIK / Kürdistan İslam Topluluğu
 22. NAV-YEK / Avrupa Ezidi Dernekleri
 23. Yeşil Sol Parti
 24. Devrimci Parti
 25. ISKU
 26. YXK(Kürdistan Öğrenciler Birliği)
 27. KOMEW (Kayıp ve Mağdur Aileleri)
 28. Sengal Ezidi Meclisi Dervaye Welat
 29. Avurpa Maras Insatifi
 30. Avurpa Kurecikler Insatifi
 31. Dersimi Yeniden inşa
 32. Düsseldorf für Kürdistan
 33. IL- Intervenstionische Linke
 34. FIDEF ( Federal Almanya Isci Dernekler Federasyonu)
 35. TATORT – KURDISTAN
 36. AKKUSTAN
 37. KV Die Linke Düsseldorf
 38. NRW Landesverband Die Linke
 39. PYD -Avurpa
 40. Zagros Platformu
 41. PEKAN / İçanadolu Kürtleri Platformu
 42. NOR-ZARTOK
 43. Tutsaklarin Sesi Platformu

 

KCDK-E Eş başkanlık Divanı

30 Ekim 2017/ Belçika

 

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑