İsviçre

Published on Temmuz 1st, 2017 | by Avrupa Forum 3

0

İsviçre’de #adalet yürüyüşü sürüyor

İsviçre CHP Birliği’nin çağrısıyla Lozan – Cenevre arası gerçekleştirilecek olan “Adalet Yürüyüşü”nün birinci etabı tamamlandı. Yürüyüşe CHP’lilerin yanı sıra SYKP Eşgenel Başkanı Tuncay Yılmaz’ın da aralarında olduğu SYKP’liler ve HDP’liler de #Adaletherkesiçin dövizleriyle katıldılar.

1 Temmuz sabahı Lozan Place du Port’dan (Ouchy) başlayan yürüyüş yarın (2 Temmuz Pazar) saat 14.00’da Cenevre Birleşmiş Milletler Meydanında sonlanacak.

Yürüyüşte standart “adalet” afişlerinin yanı sıra üzerinde Enis Berberoğlu, Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Ahmet Şık, Nuriye ve Semih’in resimleri olan”Herkes İçin Adalet” yazan dövizler de taşındı.

Bugün 30 kilometrelik etabı tamamlanan yürüyüş yarın 18 kilometrelik ikinci etabının da tamamlanmasıyla BM Meydanında sonlanacak. Adalet Yürüyüşü eylemi, CHP İsviçre temsilcisi Nadir Köklü, SYKP Eşgenel Başkanı Tuncay Yılmaz ve kimi temsilcilerin yapacağı konuşmalarla saat 16.00’da sonlanacak.

Yürüyüş tertip komitesi İsviçre’deki tüm adalet taraftarlarını 2 Temmuz sabah saat 10:00’da (Rue de la Gare) Coppet Tren İstasyonununda başlayacak yürüyüşe ve saat 14:00’da BM önündeki karşılamaya çağırdı.

AF Lozan

 

 

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑