İsviçre DEMKURD, Diktatöre karşı Cenevre'de eyleme çağırıyor


İsviçre

Published on Ocak 9th, 2017 | by Avrupa Forum 1

0

İsviçre DEMKURD, Diktatöre karşı Cenevre’de eyleme çağırıyor

 

DİKTATÖR RTE ni CENEVRE`Ye SOKMAYACAGIZ.

DAİS destekçisi demokrasi ve halkların düşmanı sultan bozuntusu Diktatör Tayip Erdoğan 12 Ocakta İsviçre’nin Cenevre kentine gelecek.

Bizler İsviçre’de yaşayan Kürt, Türk, Asuri Süryani, Alevi, Ezidi, samimi Müslüman kurumları İsviçreli kurumlarla birlikte RTE protesto edeceğiz. Diktatörü Isviçre`ye koymamak için tüm demokrasi, özgürlük ve eşitlik savunucuları yapacağımız protesto etkinliğine katılmaya davet ediyoruz.

Türkiye ve Kürdistan’da savaş, katliam, yasaklamalarla toplumu korkutma, sindirme için Diktatör Erdoğan tüm kirli yöntemleri pervasızca uygulamaktadır. Tekleştirme zihniyetli AKP devleti topyekûn yürüttüğü bu saldırıda hiç bir sese tahammül etmemektedir. Soykırım zihniyetli Tayyip Diktatorü devleti açık ki tüm toplumsal kesimlere yönelmeyi daha da pervasızlaştırmaktadır.

Saray Diktatörü RTE kendi kimliği ile kendini yönetmek isteyen Kürt halkına karşı savaş ve katliam politikaları uygulayarak azgınca saldırmıştır. Tüm Türkiye’de özgürlüğü, eşitliği savunan siyasetçiler, akademisyenler, gazeteciler, STÖ temsilcileri tehdit edilerek, AKP çeteleri tarafından linç edilmiş yetmeyince binlerce akademisyen ve gazeteci işlerinden atılmıştır.

Binlerce siyasetçi ve aydını tutuklayıp toplumun sesini kısmak isteyen Diktatörü tüm gücümüzle protesto edelim.

Diktatöre karşı omuz omuza Cenevre’de direnişi yükseltelim.

Asimilasyonu ve katliamlarla başta Kürtler ve Aleviler olmak üzere tüm muhalif kesimler susturulmak ve herkesin RTE diktatörüne biat etmelerini hedeflenmektedir.

Bu faşist diktatörlük katliamlar ve yasaklarla herkesi teslim almaya çalışmaktadır. Bu nedenle toplumun her kesimine yöneliyor ve her türlü sesi susturmayı sürdürüyor.

Ve önü alınmazsa, toplumsal bir direniş geliştirilmezse gelecek günlerde büyük katliam ve soykırımlarla yapacaklarını büyük bir ihtimaldir.

Hangi ses, hangi renk ya da dil ve dinde olursak olalım demokrasi özgürlük için diktatör ,Fazisme karşı Isviçre`deki herkesi 12 Ocakta Cenevre’ye Portestoya davet ediyoruz.

Yaşam biçimime, inancıma, kimliğime, düşünceme müdahale olmasın diyenleri Cenevre’ye çağırıyoruz.

DEM-KURD olarak farklılıklarımızı birer zenginlik olarak kabul ederek, her türlü baskı, şiddet, asimilasyon temsilcisi diktatör RTE protesto etmek için 12 Ocakta Cenevre`de Isviçre Genelinin katılacağı ortak direnişe herkesi çağırıyoruz.

Gün Diktatör ve Katil Erdoğan’a karşı mücadele ve direnişi yükseltme günüdür

Katil, Fasist ERDOGANA DUR DEMEK icin Herkes CENEVREYE

TARIH: 12 Ocak

YER: CENEVRE BM önü (Place des Nation Genevre)

Saat 12.00

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Tumblr0Email this to someone

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑