Genel

Published on Aralık 23rd, 2016 | by Avrupa Forum 2

0

IŞİD’in iki TSK askerini yakmasının üzerinden 24 saat geçti: AKP’den çıt yok!

IŞİD’in iki TSK askerinin yakılma anlarına ait video ve fotoğraflarına ilişkin AKP kanadından 24 saatten fazla zaman geçmesine rağmen bir ses çıkmadı. Havuz medya ise 3 maymunu oynuyor.

IŞİD dün gece iki askeri yakarak öldürdüğünü ilan bir video ve fotoğraflar yayınladı.

Videoda, asker kamuflajı içindeki bir kişi Türkçe konuşarak isminin Sefer Taş olduğunu söylüyor. Sefer Taş, 1 Eylül 2015’te Suriye sınırındaki Kilis sınır karakolunda IŞİD’le çıkan çatışmada kaybolan ve örgütün kaçırdığı sanılan askerin ismiydi. Taş’ın ailesi, basına konuşarak, oğullarının kurtarılması için yardım istemişti.

Diğer asker kamuflajlı ve yine Türkçe konuşan kişiyse isminin Fethi Şahin olduğunu, jandarma istihbaratta görev yaptığını söylüyor. Ancak bu kişiyi örgütün kaçırdığına dair bir bilgi bulunmuyor. Facebook’ta Fethi Şahin isimli bir hesapta da, IŞİD yanlısı paylaşımlar görülüyor.

Videoda 2 askerin canlı halde yakıldığı görüntüleri bulunuyor. Askerler infaz edilmeden önce Erdoğan’ın Suriye politikası yüzünden bu durumda olduklarını söylüyorlar. IŞİD, videoda Türkiye’nin bölgeden çekilmemesi durumunda eylemlerine devam edeceği uyarısında da bulunuyor.

Videonun kısa sürede gündeme oturmasının ardından öncelikle Twitter, Facebook, Youtube gibi sosyal medya sitelerine ‘kısıtlama’ getirildi. Yabancı haber kaynaklarının an an girdiği habere ilişkin Türkiye medyasında tek satır bulunmuyor. Havuz meydasının gazete ve ajansları 3 maymunu oynuyor.

IŞİD’in yayınladığı videoda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensubu erler Sefer Taş ve Fethi Şahin’in yakılarak öldürülme görüntüleri yer alırken, El Bab’da rehin alınan Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran’ın başlarına kurşun sıkılarak öldürüldüğü belirtildi.

Öte yandan yandaş yazar Fatih Tezcan ise attığı tweetle 2 askeri suçladı.

Askerlerin Erdoğan’ın Suriye politikaları yüzünden bu durumda olduklarını belirttikleri sözlerinden dolayı askerleri suçlayan İslamcı gazeteci, şu skandal ifadeleri kullandı:

“Videoyla ilgili şimdilik şunları söylüyorum: Bir Türk Askeri’ni değil ölümle tehdit etmek, lime lime kessen de vatanına ihanet etmez. Eğer bir Türk Askeri devletine ihanet ediyorsa zaten ‘GERÇEK’ Türk Askeri değildir. İşin içinde görülenden başka mesaj ve mizansen vardır.” diyerek infaz edilen askerlerin ölerek ‘devlete ihanet ettiklerini’ iddia etti.

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑