Kültür Sanat

Published on Şubat 28th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

İnsan Manzaraları fotoğraf sergisi

Yazar, Çevirmen ve Gazeteci Ahmet Arpad, “Türkiye-İnsan Manzaraları” adlı fotoğraf sergisini açtı.

Hüseyin AKSİN (Schwenningen)

Stuttgart şehrinde yaşayan Yazar, Çevirmen ve Gazeteci Ahmet Arpad, “Türkiye-İnsan Manzaraları” adlı fotoğraf sergisini açtı. Villingen Schwenningen Alevi Kültür Merkezi’nin organizesi ile Ahmet Arpad’ın son 15 yılda Türkiye’nin değişik bölgelerinde çekmiş olduğu büyük boyutta siyah-beyaz ve renkli insan portrelerinden oluşan fotoğraf sergisinin açılışı, şehir kütüphanesinde yapıldı.
Villingen-Schwenningen Belediye Başkanı Dr. Rupert Kubon ile Alevi Kültür Merkezi Eşbaşkanı Deniz Taş’ın yaptığı konuşmalar sonrası açılışı gerçekleştirilen resim sergisi hakkında konuşan Yazar, Çevirmen ve Gazeteci Ahmet Arpad, amacının Türkiye’yi, Anadolu’nun eşsiz zenginlik ve güzelliklerini tanıtmak olduğunu belirtti.
Villingen Schwenningen Alevi Kültür Merkezi müzik grubunun sunduğu dinleti beğeni kazandı. Yoğun bir kalabalığın katıldığı etkinlik, yenen yemekler ve yapılan sıcak sohbetlerle son buldu.
Şehir kütüphanesinde 24 Mart’a kadar sergilenmeye devam edilecek fotoğraf sergisi her gün mesai saatleri içinde ücretsiz olarak gezilebilinir.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑