Yüksel’de polis sis bombası kullandı: “İnadına Nuriye ve ..." /> İnadına Nuriye ve Semih diyeceğiz


Türkiye

Published on Ağustos 8th, 2017 | by Avrupa Forum 7

0

İnadına Nuriye ve Semih diyeceğiz

Yüksel’de polis sis bombası kullandı: “İnadına Nuriye ve Semih diyeceğiz”

Yüksel Caddesi’nde akşam açıklamasına saldıran polis, ilk kez sis bombası kullanarak kitleyi dağıtmaya çalıştı. 4 kişinin gözaltına alındığı eylemde Veli Saçılık, “Nuriye ve Semih demeye devam edeceğiz” dedi.

KHK’lerle ihraç edilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi 153’üncü gününde sürerken; 273 gündür “İşimizi istiyoruz” diyerek Ankara Yüksel Caddesi’nde direnişi sürdüren emekçilere akşam açıklamasında polis ilk kez sis bombası ile saldırdı.

Dihaber’in haberine göre; sis bombası atmakla yetinmeyen polis, zor kullanarak İlker Işık, Sultan Aydoğdu, Şengul Ulaş ve ismi öğrenilemeyen bir eylemciyi gözaltına aldı.

“Bir anneye oğlunun ismini yasakladılar”

Polisin zor kullanarak, Konur Sokak’ın sonuna kadar uzaklaştırdığı eylemciler adına kısa bir açıklama yapan Veli Saçılık, “Bir anneye oğlunun adını yasakladılar. Bir anneye kızının adını yasakladılar. Biz inadına Nuriye ve Semih demeye devam edeceğiz. Biz burada devam edeceğiz. Onlar ne işkence yaparlarsa yapsınlar, işimizi geri alacağız ve onlar defolup gidecekler” dedi.

 

 

 

Kaynak: Sendika.Org

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑