Almanya

Published on Nisan 29th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

İki kadın savaşçı için Ulm’da anma

Ulm kentinde dün Partizan Güney Almanya tarafından 23 Nisan 2018 tarihinde Dersim Alıboğaz’da sömürgeci Türk ordu güçleriyle TKP/ML’ye bağlı TİKKO Gerillaları arasında yaşanan çatışmada katledilen 2 Kadın Halk savaşçısı anısına bir anma etkinliği düzenlendi. Etkinlik Tohum Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

AF (Ulm)

23 Nisan günü Türk askerleriyle çatışmada vurulan Gül Kaya (Nergiz) ve Hasret Tanrıverdi (Çiğdem) iki kadın savaşçıyı anmak anmak için biraraya gelenen anma etkinliği saygı duruşuyla ve okunan şiirlerle başlatıldı.

Etkinlikte TKP/ML Merkez Komitesinin ölümsüzleşen Gerillalar anısına yaptığı açıklama kitleye okundu. Toprağa verilen iki savaşçının mezara konulması ve Mezarda yapılan konuşma video olarak görüntülü paylaşıldı. Dersim Hozat bölgesinde TiKKO gerillaları tarafından yapılan yol kesme eyleminde halka yönelik konuşma yapan Hasret Tanrıverdi’nin yoldaşın konuşması kitleye dinletildi.

Etkinliğe MLKP ve SYKP’den temsilciler de katıldı.

PARTİZAN tarafından düzenlenen, Halk savaşçılarını anma etkinlikleri; Bugün İsviçre-Zürih ile Avusturya – Viyanada, 1 Mayısta ise Innsbruck kentlerinde de yapılacak.
İSVİÇRE ZÜRİH / 29 NİSAN PAZAR SAAT: 15.00

1 MAYIS FEST ALANI
KASERNE AREAL ZÜRİH
AVUSTURYA VİYANA / 29 NİSAN PAZAR SAAT: 15.00

ATİGF GÖSTERİ SALONU
WİELANDGASSE 2-4
1100 VİYANA
AVUSTURYA INNSBURCK / 1 MAYIS SALI SAAT: 15.00

LANDESTHEATERIN ÖNÜ FESTİVAL ALANI
INNSBURCK

 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑