İsviçre

Published on Mayıs 15th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

İGİF: Emperyalistler ve islamcı sömürgeciler çözüm üretemezler

İsviçre Göçmen İşçiler Federasyonu (İGİF) Eşbaşkanı Hüseyin Torun yayınladığı açıklamayla katliamı lanetlerken “Filistin sorununu yaratan ve İsrail Devleti’ni yaratan emperyalistler ve islamcı sömürgeciler çözüm üretemezler.” dedi.

AF (Bern)

İGİF Eşbaşkanı Hüseyin Torun tarafından yapılan açıklama şöyle:

SORUN YARATANLAR ÇÖZÜM GÜCÜ OLAMAZLAR

Ortadoğu’daki müslüman olduğunu iddia eden devletler ve Türk Devleti’ni yöneten “müslüman”lar ve egemen sınıfların hepsi Filistin ve müslümanlara dönük katliamlar konusunda sahtekârdırlar. Bunların arkasında giden ve destekleyen şakşakçılarda sahtekârdırlar.

Bugün siyonist İsrail devleti Filistin’de müslümanlara karşı katliam yapıyor. Filistinliler soykırım sürecinden geçiriliyorlar. Bu sürece gelişin en güçlü mimarları Türk Devleti, müslüman devletler ve “müslümanlar”dırlar.

ABD’nin ve emperyalistlerin Ortadoğu’daki savaşçı, işgalci, katliamcı, soykırımcı ve sömürgeci varlığını sağlayan ve koruyan bütün güçler “müslümanlar”dırlar. Bütün emperyalistlerin Filistin’in İsrail siyonizmi eliyle işgal edilmesine, soykırımdan geçirilmesine ve katliamlara uğratılmasına destek verdiklerini herkes biliyor. Bütün bunlara rağmen “müslümanlar” vahşi ve siyonist İsrail Devleti’nin arkasındaki güçlere ses çıkarmamaktadırlar. Bütün “müslümanlar” ABD ve emperyalistlerin arkasında saf tutmaktadırlar.

Siyonist İsrail Devleti, Filistin’de vahşet uyguluyor, katliam yapıyor ve Filistinli müslümanları soykırımdan geçiriyor. Dünya Filistin halkının ve müslümanların katledilmesine sessiz. Ama “müslümanlar” da Filistinlilerin katliamına sessiz.

Terörist Erdoğan “Kudüs bizim kırmızı çizgimiz, İsrail bir terör devletidir. İsrail devlet terörü uygulamaktadır” diyor. Evet, siyonist İsrail Devleti, Filistin halkına ve özellikle müslüman halka karşı devlet terörü uygulamaktadır. Bu yeni değildir ve 1950’lerden beri sürmektedir.

İslamcı faşist erdoğan teröre karşı mücadele ettiklerini söylüyor. Birkez daha bir sahtekâr ve şarlatan olduğunu gösteriyor. 2000’li yıllardan beri Filistin’de siyonist İsrail Devleti tarafından katledilen müslümanların asıl katilleri Erbakan ve Erdoğan gibi katillerin başını çektiği islamcı partilerin yönettiği faşist Türk Devleti’dir.

İslamcı faşist erdoğanın iddia ettiği gibi İsrail devlet terörü uygulamaktadır ve siyonist bir terör devletidir. Her salyalı ağzını açtığında teröre karşı mücadele ettiklerini kusuyor. Biz bu söylemin ne kadar sahtekârca olduğunu El-Kaide ve DAİŞ’e karşı tutumlarından biliyoruz. Erdoğan ve faşist AKP terörle işbirliği yapıyor ve terörü destekliyor. Siyonist İsrail Devleti ile anlaşmalar imzalıyor ve Türkiye’de elçilikler açmasına müsaade ediyor. Madem teröre karşıysanız niye işbirliği yapıyorsunuz? Siyonist İsrail Devleti’nin en fazla anlaşma imzaladığı ve işbirliği yaptığı müslüman ülkelerden birisi de Türkiye’dir. Bu nasıl teröre karşı mücadele oluyor? Kara yüzlü islamcı faşist erdoğan, sen sadece Kürtlerin, Alevilerin ve devrimcilerin katili değil aynı zamanda müslümanların da katilisin.

Ey islamcı sahtekâr Akp faşistleri, Akp devleti ve katil erdoğan, gerçekten teröre karşı iseniz, siyonist İsrail Devleti’nin soykırımına karşı iseniz bunun gereğini yaparsınız. İsraille olan bütün ekonomik, askeri, siyasi ve enerji anlaşmalarına son verin. Telaviv’deki büyükelçiliğinizi çekin ve İsrail büyükelçiliğini gönderin. İsrail’den aldığınız ve Kürt katliamlarında kullandığınız silahları almaktan vazgeçin. Ama vazgeçemezsiniz. İsraille verdiğiniz su ve enerji vanalarını kapatın. Bunu yapamazsınız. Çünkü ekonominiz çöker. Emperyalist efendilerinizin izni olmadan bir adım atamıyorsunuz.

Sırf kendi “müslüman” iç kamuoyunuz ve siyasi gündeminizi kendinize oy depposu haline çevirmek için orda burda avazı çıktığı kadar bağırıyorlar. Bağırsalarda kendi sömürgeci çıkarları için müslümanları katledenlerle suç ortaklığı yapmaktan vazgeçemezler. Kara yüzlü erdoğan ve islamcı faşist Akp faşizminin siyonist İsrail’den ne farkı vardır. Türkiye’de, Suriye’de ve Irak’ta Kürtleri katlediyorlar. Suriye’de müslümanları ve Kürtleri katlediyorlar. Yine Suriye’de işgalci, savaş yapan, katliamcı, soykırımcı ve teröristtir.

Sadece söylemde karşıymış gibi yapıyorlar. Esas olarak siyonist İsrail Devleti kadar islamci faşist Türk Devleti’de Filistinlilerin ve müslümanların katliamından sorumludur. Eli müslüman kanına bulaşmış, Kürtleri, Ermenileri, Rumları, Asurileri, Süryanileri ve Keldanileri soykırımdam geçirmiş bir Türk Devleti Filistin sorunu karşısında ne kadar samimi ve dürüst olabilirler?

İsrail siyonizmi karşısında Filistinlilerin gerçek dostları ve savunucuları ezilen müslüman halklar, devrimciler ve sosyalistler olacaktır. Aynı acıları ve vahşeti yaşayan Kürt halkıdır. Filistin sorununu yaratan ve İsrail Devleti’ni yaratan emperyalistler ve islamcı sömürgeciler çözüm üretemezler.

14 Mayıs 2018

Hüseyin Torun (İsviçre Göçmen İşçiler Federasyonu Eşbaşkanı)

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑