Avrupa

Published on Mayıs 23rd, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Hüseyin Şenol: Birleşik güç kazanacak!

HDK-A Merkez Yürütme Kurulu ve SYKP Avrupa  Koordinasyonundan gazeteci Hüseyin Şenol, Atılım gazetesine yaptığı seçimler üzerine değerlendirmesinde “Birleşik güç kazanacak” dedi.

AF Haber Merkezi

Haftalık Atılım gazetesinin son sayısında (327) çıkan, Halkların Demokrarik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Merkez Yürütme Kurulu ve Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa Koordinasyonu Üyesi gazeteci Hüseyin Şenol’un seçimler üzerine değerlendirmesi şöyle:

HÜSEYİN ŞENOL: BİRLEŞİK GÜÇ KAZANACAK

Erdoğan iktidarının yaşadığı sıkışma nedeniyle erken seçim kararı aldığını belirten SYKP Avrupa yönetiminden Hüseyin Şenol, “Bir erken seçim kararı alacaklardı ancak Kasım-Aralık olarak bekliyorduk. Bu kadar erken bizim için de sürpriz oldu. Aslında bu AKP-MHP bloğunun ne kadar büyük bir çıkışsızlık içinde olduğunun göstergesidir” dedi.

“24 Haziran seçimlerinde onu yine başkan yaptırmayacağız” diyen Hüseyin Şenol, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalacak. Hedefimiz HDP olarak bizler de yüzde 15’i geçip, çok sayıda milletvekili ile parlamentoya girmek ve ilk turda O’nu Cumhurbaşkanı seçtirmemektir.”

Demirtaş’ın adaylığının çok önemli olduğunun altını çizen Şenol, “7 Haziran seçimlerinde Erdoğan’a karşı ‘Seni başkan yaptırmayacağız’ sloganıyla da etkili bir mücadele yürüttü. Yeniden ‘O’nu başkan yaptırmayacağız’ sloganı ön plana çıkarılmalı. Demirtaş’ın aday gösterilmesi, HDP’nin en isabetli kararı oldu” dedi.

Avrupa’daki seçim çalışmaları konusunda da değerlendirmelerde bulunan Şenol, konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Avrupa’da seçim ve referandum çalışmalarında yoğun bir faaliyet yürüten HDP bileşenleri, bu seçimlerde daha da fazla çalışmak durumunda olduğunun bilincinde hareket ediyor. HDP ve Demirtaş’a oy verilmesi çağrısında bulunan Avrupa Seçim Koordinasyonu ve Avrupa’nın tüm ülke ve şehirlerinde oluşturulan ‘HDP Seçim Platformları’ yoğun bir faaliyet içerisinde. 52 kurum ve kuruluşun bir araya gelerek oluşturduğu Avrupa Seçim Koordinasyonu’na DİDF, ATİF, AABK gibi HDK-HDP bileşenlerinin dışından da katılımların olması sevindirici. Bu ittifaka, çok daha fazla bireyin de dahil edilmesi için büyük çaba harcanmalıdır.”

Seçim çalışmalarının hemen başında da gördüğümüz gibi; HDK-A’nın Avrupa’nın birçok ülke ve kentinde örgütlenmiş olmasının faydalarını da gördüklerini belirten Şenol,  “alanlarda örgütlü HDK-A oluşumları, tüm bileşenleriyle birlikte bulundukları yerlerde, hiç zaman kaybetmeden seçim platformlarının oluşumuna önayak oldular.” dedi.

Şenol son olarak, “evet, şimdi daha da hazırlıklıyız, güçlüyüz. Çok sayıda bileşeniyle ve destekleyenleriyle, HDP seçimlerde AKP-MHP faşist bloğu ve lideri Erdoğan karşısında zafer kazanacak.” değerlendirmesini yaptı.

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑