Hollanda

Published on Ocak 4th, 2018 | by Avrupa Forum 7

0

” Hollanda’da Hollandaca konuşmayana ceza kesilsin ”

Nederlandse Volks-Unie (NVU) partisinden Constant Kusters, ” Burası Hollanda, yabancı kökenliler burada Hollandaca konuşmalı. Aksi takdirde ceza kesilmeli ” ifadesini kullandı.

Hollanda’da belediye seçimleri yaklaştıkça partiler seçim vaadlerini açıklamaya başladı. Aşırı sağcı parti Nederlandse Volks-Unie seçim programını tamamlarken Kusters’ın Hollandaca konuşmayanlara ceza kesilmesi gerektiğini ve Nelson Mandela’ya terörist olduğunu belirtmesi tepkilere neden oldu.
Arnhem belediyesinde yarışacak olan Kusters, ” yabancı kökenli kişiler aralarında kendi dillerini kullanıyorlar. Bu çok rahatsız edici bir durum. Biliyorumki bir çok Hollandalı vatandaş da bu durumdan rahatsız oluyor. Bu nedenle Arnhem sokaklarında, okulda ve işyerlerinde Hollandaca dışında başka bir dil kullanıldığı takdirde ceza kesilmesi gerektiğini savunuyoruz. Belediyenin bu yönde çalışmaları olması için elimizden geleni yapacağız. Tabi bu uygulama turistler için geçerli olmayacak ” dedi. Arnhem’de bulunan Nelson Mandela köprüsünün adını da Willem Alexander olarak değiştirmek istiyoruz. Bizim ülkemizde diktatör bir teröristin adının kullanılması taraftarı değiliz. Kaynak: Hollanda basini


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑