Hollanda'da Denk Partisi'nin Türkiye kökenli milletvek..." /> Hollanda'da DENK partisi, Türkiye kökenli milletvekillerini ifşa ediyor


Hollanda

Published on Mart 15th, 2019 | by Avrupa Forum 7

0

Hollanda’da DENK partisi, Türkiye kökenli milletvekillerini ifşa ediyor

Hollanda’da Denk Partisi’nin Türkiye kökenli milletvekillerini ifşa etmesi Hollanda Meclisi’ni rahatsız etti. Meclisi’ndeki partiler tepki gösterdi.

Hollanda’da Denk Partisi’nin Türkiye kökenli milletvekillerini
Türkiye karşıtı olarak ifşa etmesi Hollanda Temsilciler Meclisi’ni rahatsız etti. Denk Partisi’nin Türkiye kökenli Hollandalı milletvekillerinin mecliste ve çeşitli komisyonlardaki Türkiye ile ilgili açıklamalarını sosyal medya aracılığıyla ifşa etmesine Temsilciler Meclisi’ndeki partiler tepki gösterdi.

Türkiye kökenli Hollandalı milletvekilleri, Denk Partisi’nin sosyal medya aracılığıyla kendileri hakkında yaptıkları karalamaya yönelik paylaşımdan rahatsız olduğunu ve bunun son bulması için imza kampanyası başlattıklarını duyurdu. Temsilciler Meclisi’nin Fas kökenli Başkanı Khadija Arib de Denk Partisi’nin sosyal medya aracılığıyla milletvekillerini ifşa etmesini kınadı.

AK Parti’nin Hollanda’daki sözcüleri olarakta tanınan DENK partisi, asılsız yalan ve iftiralara maruz kalanın asıl kendileri olduklarını açıkladı.

Hollanda Temsilciler Meclisi’nde toplam 7 Türkiye kökenli milletvekili bulunuyor. Özgürlük için Demokrasi Partisi’nden Dilan Yeşilgöz, Yeşil Sol’dan Nevin Özütok ve Zihni Özdil, Sosyalist Parti’den Sadet Karabulut, Cem Laçin’in, Türkiye karşıtı açıklamalarda bulunduğu DENK partisi tarafindan iddia ediliyor.

5 Türkiye kökenli milletvekili, Denk Partisi’nin sosyal medya aracılığıyla paylaşımlarına son vermesi için Hollanda Temsilciler Meclisi’nde imza kampanyası başlattı. Kaynak : Hollanda basını


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑