Belçika

Published on Mayıs 22nd, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Hilal-Haç kavgacısı Tayyip yandaşları Brüksel’de yine iş başında!

NATO Zirvesi nedeniyle islamcı faşist Tayyip Erdoğan’ın Brüksel’e gelişinde yine büyük şamata kopartmak üzere AKP yandaşları şimdiden seferber oldular.

Kendisini 24 Mayıs akşamı Zaventem Havaalanı’nda karşılamakla yetinmeyip Brüksel’de kalacakları otelin önünde de bir gövde gösterisi yapmayı planlayan AKP’nin Avrupa’daki paralel örgütü Avrupa Demokrat Türkler Birliği (UETD)’nin izin talebi Brüksel Anakent Belediye Başkanı Sosyalist Parti’li Yvan Mayeur tarafından kesinlikle reddedildi.
2015 yılında Tayyip’in Brüksel’e gelişinde aynı örgüt Erdoğan çiftinin gecelediği otelin bulunduğu Stephanie Meydanı’nı akşam geç vakitlerde Türk bayrakları ve Tayyip portreli pankartlar taşıyan AKP yandaşlarına işgal ettirmiş, bu nedenle Avenue Louise’de tramvay seferleri gece yarısına kadar iptal edilmiş, kent trafiği felç olmuştu.
Bu yıl referandum kampanyası sırasında oylamayı bir hilal-haç kavgası şeklinde sembolize eden afişlerle Belçika’daki çifte vatandaş Türkleri Tayyip’i desteklemeye çağıran “AK Parti Belçika” facebook sayfası bu kez de, belediye yasağına rağmen, Avrupalı Türkler’i “dünya lideri” Erdoğan’ı karşılamak için 24 Mayıs perşembe akşamı saat 18’den itibaren yasaklı Stephanie Meydanı’nda toplanmaya çağırıyor.
Çağrıda “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılayıp moral ve destek vereceğiz inşallah!” deniyor.
Ancak daha önce Erdoğan çiftinin gece yarısı operasyonuna gösterdiği akıl almaz toleranstan ötürü şiddetli eleştirilere uğramış olan Yvan Mayeur’ün şimdiye kadar çoğunlukla Sosyalist Parti’ye oy vermiş olan Türk kökenli seçmenleri gelecek seneki belediye seçimlerinde kaybetme bahasına AKP’lilerin dayatmasına direnmesi bekleniyor.
Bu arada Sosyalist Parti listesinden seçilmiş olup da Tayyip’in despotizmi karşısında suspus olan ve şimdiden 2018 belediye seçimlerinde AKP yandaşı Türklerin oylarıyla yeniden seçilme hesapları yapan Türk kökenli siyasetçilerin bu direniş karşısında ne tavır alacakları önümüzdeki günlerde anlaşılabilecek…

kaynak: www.info-turk.be

 

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑