LGBTİ

Published on Haziran 13th, 2017 | by Avrupa Forum 3

0

Heteroseksizme karşı; aşkımızı, onurumuzu örgütlemeye devam!

Kaos GL, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Beyoğlu İlçe’nin düzenlediği Muhalif Öznelerde Heteroseksizm ve Erkeklik paneline konuk oldu.

9 Haziran Cuma günü SYKP’de “Muhalif Öznelerde Heteroseksizm ve Erkeklik” paneli gerçekleştirildi. Panele kolaylaştırıcı olarak KaosGL’den Seçin Tuncel ve Remzi Altunpolat katılım gösterdi.

SYKP geçtiğimiz aylarda parti içinde yeniden Cinsiyet Kimlikleri ve Cinsel Yönelimlere karşı ayrımcılığı gündemleştirdiklerini, ikili cinsiyet sistemine karşı her alanda mücadeleye devam edeceğini söyledi. Düzenli olarak planlamayı düşündükleri panel ve söyleşilerle SYKP, yalnızca kendi partileri içinde değil; tüm muhalif örgütlenmeler ve muhalif öznelerde heteroseksist algıyı değiştirmek için mücadele edeceklerini belirtti.

Etkinlikte, heteroseksist egemenliğe karşı parti içinde de mücadeleyi sürdüreceklerini ifade eden SYKP üyeleri, “Onurumuza her yerde sahip çıkıyoruz” dedi.

Paneller ve söyleşiler sırasında alınacak notlar sadece SYKP için değil, tüm muhalif örgütlenmeler ve muhalif özneler için de bir hafıza, bir doküman oluşturacağa benziyor.

Pride günü de alanlarda göreceğimiz arkadaşlarımızla birlikte yeniden hatırlatıyoruz: “Aşk Örgütlenmektir!”

Faşizme karşı, heteroseksizme karşı; aşkımızı, onurumuzu örgütlemeye devam ediyoruz.

 

Kaynak: Kaosgl

Tags: , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

Back to Top ↑