Almanya

Published on Aralık 31st, 2016 | by Avrupa Forum 2

0

HDK’nin anlamlı eyelemine Ulm Halkı sahip çıktı

İki hafta önce, 19 Aralık’ta Berlin Noel Pazarında gerçekleştirilen katliam, dün tüm Almanya’da olduğu gibi Ulm’da da gerçekleştirilen eylemle lanetlenmişti. Eylem esnasında kullanılan ve eylem sonrası oarada bırakılan HDK imzalı “Berlin Kurbanlarını anıyoruz – Kahrolsun her türden ırkçılık” yazılı pankart, hala gösterinin olduğu yerde duruyor.

AF / Ulm

Berlin’de Noel Pazarı’nda katledilenler, Ulm’da Noel Pazarı önünde anılmıştı. HDK-Ulm tarafından düzenlenen etkinlikte, saldırıda ölen kurbanların anıldığı pankart açılırken, Noel Pazarı önünde mumlar yakılmış, karanfiller bırakılmıştı. Etkinlik büyük ilgi görmüştü…

Etkinlikte “Berlin kurbanlarını anıyoruz – Kahrolsun her türten ırkçılık!” yazılı, HDK-A imzalı pankart açılmıştı.

19 Aralık’ta Berlin Noel Pazarında gerçekleştirilen katliaam, dün tüm Almanya’da olduğu gibi Ulm’da da gerçekleştirilen eylemle lanetlenmişti. Eylem esnasında kullanılan ve eylem sonrası oarada bırakılan HDK imzalı “Berlin Kurbanlarını anıyoruz – Kahrolsun her türden ırkçılık” yazılı pankart, hala gösterinin olduğu yerde duruyor.

Kamyonla yapılan ırkkçı saldırıda 12 kişi ölmüş, onlarca kişi de yaralanmıştı. Eylemi İŞİD örgütlenmeişti.

Konu hakkında AF’ye bilgilendirmede bulunan, Halkların Demokratik Kongresi – Ulm Eş Sözcüleri Songül Toprak ve Serkan Akter, aracılığımızla yeni yıl mesajlarını da ilettiler:

Global dūnya ūzerinde etkisini gösteren şiddet,saldırı ve savaşların yaşandığı şu gūnlerde tūm Dūnya Halklarının gūven işerisinde,huzurlu barışçıl sevgi ve saygı dolu bir yaşam hayal ettiklerini biliyorum,tıpkı bizim gibi.
Yeni bir yıla girerken tūm Hırıstiyanların Noellerini kutluyor, herkese mutlu eşit sömūrūsūz,katliamlarin ve savaşlarin sustuğu,Anaların ağlamadığı yepyeni bir yıl diliyorum….
Saygı ve Sevgilerimizle

HDK-Ulm

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑