Almanya

Published on Aralık 4th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

HDK-Köln, 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi

Halkların Demokratik Kongresi  (HDK) Almanya’nın kent örgütlenmelerinden olan HDK-Köln 1. Olağan Kent Kongresi’ni ‘Şimdi HDK Zamanı’ şiarıyla gerçekleştirdi.

AF (Köln)

Kongre salonuna, “Demokratik siyaset tasfiye edilemez”, “Toplumsal barıştan vazgeçilemez”, “Cesareti buluşturalım, umudu büyütelim” ve “Yeni toplumsal sözleşme ihtiyaçtır” pankartları asıldı.

Birleşik mücadele çağrısıyla Almanya’nın Köln kentinde gerçekleşen kongreye çok sayıda delege katıldı. Raporların okunup aklanmasının ardından meclis seçimleri yapıldı ve 9 kişilik yürütme kurulu seçildi.

Saygı duruşu ile başlayan kongrenin açılış konuşmasını HDK-Almanya eş sözcüsü Ali Mitil yaptı.

Mitil’in ardından konuşan HDK-Almanya eş sözcüsü Elif Sonzamancı ise, Türkiye ve Almanya’nın kirli ilişkilerine dikkat çekerek, “Bize karşı uygulanan yasaklamalara hayır diyoruz. Bu keyfi ve kirli uygulamaları asla kabul etmeyeceğiz. Êdî Bese kampanyası kapsamında yasaklamalara karşı eylemlerimiz devam edecek” dedi.

HDK-Almanya örgütlenmesi ve önümüzdeki görevlere dair konuşması sonrası, HDK-Köln 1 yıllık faaliyet raporu Köln eşsözcüsü Dilek Kaya tarafından okundu.

Kongreye gelen mesajların okunmasından sonra, Nav-Dem, BHH, Koçgirililer Derneği ve CİK adına katılan konukların konuşmaları gerçekleşti.

Yapılan konuşmaların ardından öneriler dinlendi ve kongre soru-cevap kısmı ile son buldu.

HDK-Almanya, şimdiye kadar Almanya’nın 14 kentine meclisler oluşturdu. 20 kentte ise örgütleme çalışmaları yürütüyor.


HDK-Köln Kongresi ArtıTV haber kuşağında.. Kongre haberi ve röportajlar.. (24:36 sn. haber başlangıcı)
https://www.youtube.com/watch?v=-YA7KJ1n3TA

  

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑