Belçika

Published on Temmuz 30th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

HDK-Brüksel: Ölümlere seyirci kalmayalım

HDK-Brüksel açlık grevlerinin 142. gününde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile dayanışma eylemi yaptı.

AF (Brüksel)

Brüksel Place de la monnaie meydanında bir aya gelen kitle, Semih ve Nuriye için Özgürlük talebinde bulundu. Eylem alanında Konu ile ilgili bildiriler dağıtıldı ve açıklama yapıldı.

HDK-Brüksel adına yapılan açıklamada;’’ Nuriye ve Semih’in her kesin dayanışmasına ihtiyaç var. İşlerine dönmek için 142 gündür açılık grevindeler, tutuklandılar ve cezaevinde her türlü işkence ye tabi kalıyorlar. Onlar hapiste ve hala açlık grevini sürdürüyor. Bugün tam 142. gün. Milyonların gözü önünde haksız, hukuksuz işsizliğe ve açlığa mahkûm edilen Nuriye ve Semih, gün be gün eriyor. Sağlık durumları kritik. Cezaevinde tecrit altında tutuluyorlar ve sağlık durumlarının bağımsız sağlık kurumları tarafından izlenmesine izin verilmiyor.

Hükümet Nuriye ve Semih’in taleplerine kör, sağır. Her geçen gün, herkes için adalet isteyen bu iki genç insanı ölüme yaklaştırıyor. Devlet eliyle iki genç ölüme gönderiliyor. Ölüme gitmelerine seyirci kalınmasını istemiyoruz. Onların haklı talebini destekliyoruz. Nuriye ve Semih’in derhal serbest bırakılmasını ve taleplerinin kabul edilmesini istiyoruz’’ dedi.

Nuriye ve Semih’i yaşatmanın mümkün olduğuna vurgu yapan HDK-Brüksel, herkesi Türk hükümetini protesto etmeye ve Onların sesi olmaya çağırdı.

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑