Avrupa

Published on Mayıs 27th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

HDK-A’dan Ali Güden için taziye mesajı

Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Merkez Yürütme Kurulu , bu sabah İstanbul’da vefat eden Ali Güden için taziye mesajı yayınladı. Mesajda, HDK-A Eşsözcüsü Esra Güden’in abisi Ali Güden için “Hayata gözlerini yummuş olsa da vermiş olduğu devrim ve sosyalizm mücadelesiyle halklarımızın mücadelesinde yaşamaya, yollarını aydınlatmaya ve umutlarını beslemeye devam edecektir” dendi.

AF Haber Merkezi

Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Merkez Yürütme Kurulu tarafından bugün yayınlanan taziye mesajı şöyle:

Ali Güden’i kaybettik!

            Yakalandığı amansız hastalığa dün İstanbul’da yenik düştüğünü öğrendiğimiz,  Değerli Eşsözcümüz Esra Güden’in abisi, Türkiye Devrimci Hareketinin Değerlerinden Ali Güden’in vefatı bizi de derin bir şekilde üzmüştür.

1961 doğumlu, 14-15 yaşlarından beri devrimci mücadelenin en ön saflarında yer alan yiğit devrimci Ali Güden’i dün İstanbul’da kaybettik.

1980 yılında askeri darbe döneminde aranır duruma düşen ve 4 yıl illegal yaşayan Güden, bir an olsun mücadeleye ara vermemiştir. Ali Güden; 84 yılında bir yıl hapis yatar, toplamda 5 kez zindan hayatı yaşar, 95 yılında gözaltında kaybedilmek istenir ve gördüğü yoğun işkence sonucunda kalp hastalığı yaşar.

Güden’in tüm yaşamı örgütlü geçer. Hastalığından dolayı yurt dışına çıkmayı reddeder.

İHD, HDK, ESP ve HDP çalışmaları içinde yer alır.

Zindanlarda bulunan herkese, her koşulda abilik yapan Güden’i, İskenderun’da tüm ezilen halklar tanırdı. İyi bir örgütçü olan Ali Güden sayesinde, birçok genç onun sayesinde devrimci olmuştur.

Hasta yatağında bile politik gelişmelerden kopmaz, son ana kadar devrim ve sosyalizme umut besledi. Güden’in son sözü “birbirinize iyi bakın” oldu.

Hayata gözlerini yummuş olsa da vermiş olduğu devrim ve sosyalizm mücadelesiyle halklarımızın mücadelesinde yaşamaya, yollarını aydınlatmaya ve umutlarını beslemeye devam edecektir. Ailesine, yakınlarına, partisine ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz.

Anısı mücadelemizde yaşayacaktır.

 

Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A)

Merkez Yürütme Kurulu

 

 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑