LGBTİ

Published on Haziran 21st, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

HDK-A: Daha çok Onur Günü – Daha çok mücadele!

Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) “Onur Haftası” nedeniyle yaptığı açıklamada “herkesi bu kavgada, barikata omuz vermeye ve isyanı büyütmeye çağırıyoruz” dendi.

AF (Köln)

HDK-A tarafından yapılan “Onur Haftası” açıklaması şöyle:

Daha çok Onur Günü!

Daha çok mücadele!

Günlerden 28 Haziran, yıl ise 1969’du. Her zaman yaptığı gibi, polis transların yoğun olarak gittiği bir barı yine keyfince basıp, orada bulunan herkesi taciz edeceğini ve canının istediği gibi şiddet uygulayabileceğini düşündü ama bu sefer hiç beklenmedik birşey oldu. O güne kadar bunu yapamamış olan Eşcinsel ve Translar, bu kez karşılık verdi.

Bu karşılık karanlığı yırtan ve umudu ışıldatan, Transların ve Escinsellerin günlerce sürecek ve şehirden şehire yayılacak bir başkaldırı hikayesini başlattı.

Trans Sylvia Rivera nin yerden alıp polise fırlattığı şişe onların suratlarında parçalanırken, heteroseksizmin tarihin çöplüğüne atılacağı kocaman ve hiç kapanmayacak bir yarık da açtı. O yarık, o günden beri sürekli her Stonewall isyan gününde daha da büyüyor.

İsyanımızı şehirlerin sokaklarına doldurduğumuz, Eşcinsel Onur Haftası’ndayız.

Onlarca şehirde eşcinsel, biseksüel ve translar kendilerine dayatılan heteroseksist zorbalığa karşı, bu yıl da her yıl olduğu, gibi haziran-temmuz ve ağustos aylarında Onur Haftası-Onur Günleri ve kapanışta Onur Yürüyüşü düzenleyerek, sınırsız özgürlüğü sokaklarda talep edecek.

Bize dayatılan heteroseksist gerici normlara karşı, kendini saklama-gizlenmeye karşı, nefret söylemine- aşağılanmaya ve yok sayılmaya karşı, politik trans ve eşcinsel cinayetlerine karşı, eşcinsel-biseksüel ve trans işsizliğine ve zorunlu fahişeliğe karşı, eşitlik ve adalet için eşcinsel-biseksüel ve translar bu senede sokaklara çıkacak.

Bizi, ne gerici ortodoksların Gürcistan’da, Ukrayna’da ve Sırbistan’daki saldırıları yıldıracak, ne de diktatör Putin Rusya’sının sokak çeteleri. Bizi, ne tecavüzcü sürüsü IŞİD barbarlarının çukurları korkutacak, ne de katliamcı Erdoğan AKP sinin Alperen çöplükleri.

İnadına sokağa çıkacak ve inadına eşcinsel-biseksüel ve trans olmanın onurunu  haykıracağız. Hasta ve yanlış olmadığımızı, asıl çürüyenin bu bozuk sistem olduğunu, Rohat’ın Bawer’e olan aşkını, Zeynep’in Leyla’ya sevdasını cadde, cadde sokak, sokak kazıyacağız.

Biz Türkiyeli ve Kürdistanlı HDK’li Eşcinsel-Biseksüel ve Translar herkesi bu kavgada, barikata omuz vermeye ve isyanı büyütmeye çağırıyoruz.

Eşcinsel devrimci arkadaş Zekai’nin dediği gibi; siz inanmayın, bir gün değişir elbet güneşe ve penise tapan rüzgârın yönü. Elbette biz kazanacağız, muhakkak biz kazanacağız.

 

Kahrolsun Heteroseksizm ve Faşizm !

Yaşasın Eşcinsel Bisekseül ve Transların Özgülük Mücadelesi !

Yaşasın Eşcinsel Onur Günü !

 

Halkların Demokrarik Kongresi – Avrupa  (HDK-A)

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑