Sömürgecilik

Published on Ocak 24th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

SYKP Avrupa: Haydi, Afrin’le Dayanışma Mitinglerine!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamayla, bu cumartesi günü, 27 Ocak’taki tüm Avrupa ülkelerindeki, ülke merkezi “Afrin’le Dayanışma Mitingleri”ne çağrı yapıldı. Açıklamada “Afrin’e yoldaş olmak, faşizme karşı durmak, demokrasiye sahip çıkmaktır! 27 Ocak’ta tüm gücümüzle Afrinle dayanışma mitinglerine katılalım!” dendi.

AF Haber Merkezi

Bu hafta cumartesi tüm Avrupa ülkelerinin merkezlerinde, onlarca Kürdistanlı, Türkiyeli ve diğer uluslardan kurumlar tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek olan Afrin’le dayanışma miting ve yürüyüşlerine ilişkin Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa Koordinasyonu tarafından yapılan açıklama şöyle:

Haydi, Afrin’le Dayanışma Mitinglerine!

Afrin’e yoldaş olmak, faşizme karşı durmak, demokrasiye sahip çıkmaktır!

27 Ocak’ta tüm gücümüzle Afrinle dayanışma mitinglerine katılalım!

Faşist Recep Tayyip Erdoğan OHAL uygulamalarıyla, KHK’larla tam olarak tesis edemediği müesses nizamı şimdi arkasına “Fetih Duası” alarak Afrin saldırısıyla tesis etmeye çalışıyor. 7 Haziran’dan sonra canlı bombalar, danışıklı darbe girişimleri, OHAL ve KHK’larla tabuta koyduğu yarım yamalak demokrasinin son çivisini Afrin’de çakmak, sömürgeci saldırganlıkla faşizmi kurumsallaştırmak istiyor.

İçeride elinden gelen her türlü rezilliği ve hukuksuzluğu yapmasına rağmen faşizmi kurumsallaştırma sürecini tamamlayamayan, karşısındaki gerçek muhalefeti susturamayan Erdoğan, şimdi bir yandan içerde “seferberlik” havasıyla demokrasi güçlerini sindirmeye, Afrin’de ise eşit, özgür barış içinde bir Ortadoğu umudunu bitirmeye çalışıyor.

Afrin’deki bombardıman sadece Afrin halkına, Kürtlere yönelik değildir. O bombalar aynı zamanda barış istedikleri için işlerinden edilen akademisyenlere atılıyor, çocuklara yönelik, taciz ve tecavüzlere karşı çıkanlara, kadın cinayetlerine susmayanlara, 1600 lira açlık ücretine razı olmayanlara, grev yasaklarını tanımayanlara, kendilerine yönelik tehdide karşı duran Alevilere, soykırımlarla yüzleşmeye çağıran Ermeni’ye, Süryani’ye, Rum’a, Laz’a, Ezidi’ye atılıyor. 

Bu saldırının Türkiye sınırlarının güvenliğiyle, beka sorunuyla hiçbir alakasının olmadığını herkes biliyor. Hatta tam tersine bir durum söz konusudur, Türkiye sınırlarını güvenliği, sükûneti sağlayacak tek güç Kürtler, PYD ve SDG’dir. Bombardıman altındayken dahi “biz barış içinde yaşamak istiyoruz” diye açıklama yapan PYD değil de “Allahu Ekber” nidalarıyla gözleri dönmüş bir biçimde savaş çığırtkanlığı yapan İslamcı, cihatçı teröristler mi sağlayacak Türkiye sınırlarının güvenliğini?

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa olarak bütün halklarımızı Afrin halkının ve demokrasi mücadelesi verenlerin yanında, savaş ve faşizm koalisyonun karşısında yer almaya çağırıyoruz. 27 Ocak’ta tüm Avrupa ülkelerinde düzenlenecek mitinglere en güçlü şekilde katılarak hem Erdoğan ve Türk devletinin sömürgeci saldırganlığına destek veren devletlere, hem de geleceğimizi karartmak isteyenlere gereken mesajı verelim.

Yaşasın halkların eşit, özgür birlikteliği!

Kahrolsun sömürgecilik, kahrolsun emperyalizm! 

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP)

Avrupa Koordinasyonu

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑