İnsan Hakları

Published on Şubat 13th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Hatay ve Balıkesir’de ‘Savaşa Hayır’ diyenlere operasyon: Çok sayıda gözaltı

Hatay ve Balıkesir’de Afrin’deki askeri operasyona ilişkin açıklamalar ve sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek yapılan ev baskınlarında HDP, SYKP, EMEP, KESK, DİSK üye ve yöneticileri ile çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Hatay’da polis ekipleri tarafından sabah saatlerinden itibaren onlarca eve baskın düzenlendi. Toplamda 27 kişilik gözaltı listesi olduğu bildirilirken, baskınlarda Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Hatay İl Eşbaşkanı Hülya Kavuk, SYKP üyeleri İzzet Koldan, Mert Arslanyürek, Çınar Taş; DİSK Genel İş Antakya Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, HDP Hatay İl Eşbaşkanları Kerem Nalbant ve Sultan Başaran ile parti üyesi Çetin Sakallı, Eğitim Sen üyeleri Gülizar Işık ve Nidal Çay, Hatay Barosu eski yöneticisi Avukat Adnan Eryılmaz ve İHD Antakya Şube Başkanı Mithat Can ile Şube Sekreteri Servet Akbaba gözaltına alındı.

Balıkesir Merkez, Edremit ve Ayvalık ilçelerinde yapılan operasyonlarda 10 kişi gözaltına alındı. Edremit Eğitim Sen yöneticisi Kemal Yadırgı çalıştığı işyerinde gözaltına alınırken EMEP üyeleri İbrahim Gümüştaş, Mehmet Tank, İbrahim Coşkun, Fatma Gün, Erdinç Kırova ve Süleyman Demirözer’in de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

(SiyasiHaber)

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑