Kadın

Published on Ocak 5th, 2018 | by Avrupa Forum 7

0

Hadise’den RTÜK’e cevap: Ahlaksızlık sizin kafanızda

“‘Erkektir yapar, kadındır susar’ zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum!”

‘Sıfır tolerans’ şarkısına çektiği kliple ilgili olarak ‘erotik filmin bir tık’ altı nitelendirmelerinde bulunan RTÜK’e tepki gösteren şarkıcı Hadise, kadın ve erkek sanatçılara uygulanan ayrımcılığa tepki gösterdi. Bir kadın olarak erkek sanatçıların dahil edilmediği ‘erotik kategorisi’ sınırlandırmalarına boyun eğmek zorunda olmadığını kaydeden Hadise, Türkiye’de kadın-erkek eşitsizliğinin hâlâ yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Ahlaksızlık sizin kafanızda” dedi.
RTÜK’ün ‘Sıfır tolerans’ klibini yayınlayan müzik kanallarına ceza kesmesinin ardından sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınlayan Hadise, “Ben klibime verilen “erotik” damgasına katılmam ve izin vermem! Bir kadın bir aşkı anlatan ve yansıtan sahneler çekince “erotik” oluyor ama erkek sanatçılarımız istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç “erotik” kategorisine girmiyor” ifadelerini kullandı.
“Maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı hala 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var”
Bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda olmadığını kaydeden Hadise, şöyle devam etti:
“Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorundamıyım? HAYIR. “Erkektir yapar, kadındır susar” zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum! Maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı hala 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise, işimiz zor. Ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim. #AhlaksızlıkSizinKafanızda” Kaynak:habergunce.com


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑