Almanya

Published on Haziran 10th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Grup Yorum halkımızı ziyaret ediyor

Grup Yorum’un 17 Haziran’da Almanya’nın Fulda kentinde gerçekleştirilecek olan “Irkçılığa ve Yozlaşmaya Karşı Halklar Festivali” için gelen grubun üyeleri, başta Ulm olmak üzere, Güney Almanya’da bir çok şehirde çeşitli etkinliklere katılıyor. Geçtiğimiz günlerde Ulm ve Heidenheim bu etkinlikler sahne oldu.

Avrupa Forum Haber Merkezi

Ulm Grup Yorum Gönüllüleri gazetemize yaptıkları açıklamada, etkinlikleri hakkında açıklamda bulunurken, festivale gidişler hakkında da bilgilendirmede bulundular:

3 Haziran’da Ulm Grup Yorum Gönüllüleri olarak Dersimli bir Ailenin 40 Yemeğine katıldık. 40 yemeğinde Aile’ye tekrardan Başsağlığı dileğinde bulunduk ve Herkesi Festivalimize davet ettik. Halkımızın Eğlencelerinde olduğu gibi Kötü ve acılı günlerindede birlikte olacağımızı gösterdik.

4 Haziran’da Ulm Alevi Kültür Merkezinde Grup Yorum ile söyleşi düzenledik. Saat 10.00’da AKM’li emekçilerin düzenlemiş olduğu kahvaltıya katıldık ve halkımızla sohbet ettik. Saat 12.00’de ise söyleşimize başladık. Festivalle ilgili hazırlanan kısa sinevizyonun ardından tüm kitleyle birlikte türküleriz söyledik, sohbet ettik. Ailelerin ilgisi bizi çok mutlu etti, alevi derneği yönetimi ve emekçileride bizleri çok sıcak ve samimi karşıladı. Festivale yoğun bir katılım sağlanma sözü alındıktan sonra oradan ayrılıp DiDF yönetimi tarafından kendi derneklerine davet edildik, hep birlikte DiDF lokaline kısa bir söyleşi için ziyaretde bulunduk. Oradada hem yöneticileri hem üyeleri bizi çok sıcak karşıladı. Dernekte genclerin saz kursunu kısa dinledikten sonra birlikte türküler söyledik. Sonra Grup Yorum olarak 2 türkü söyleyip Festivale kitlesel katılım sözü alınarak ayrıldık.

Aynı gün saat 17.00’de Heidenheim ve çevresi Alevi Kültür Merkezi’nde düzenleyeceğimiz Söyleşiye doğru yola düştük. Kapıda AKM yöneticilerin sıcak karşılamasıyla yemeğimizi yiyip sohbet ettikten sonra söyleşimize başladık. Kısa sinevizyondan sonra birlikte türküler söyledik. Konsere gelmek isteyenleri netleştirip biletleri verdikten sonra söyleşimizi bitirdik.

Ulm Akm söyleşisine yaklaşık 120 kişi katıldı

DiDF söyleşisinde 50 kişi

Heidenheim söyleşisinde ise 70 civarı bir katılım vardı.

 

Ulm otobüs kalkış yeri:  Ulm busbahnhof

Saat: 09.00

Giengen otobüs kalkış yeri: Giengen Akm önü

Saat: 09.45

 

İrtibat: +49 152 57885998

Facebook iletişim: Ulm Yorum Sevenler

 

Ulm Grup Yorum Gönüllüleri

 

Tags: , , ,


About the AuthorBir Cevap Yazın

Back to Top ↑