Fransa Morteau'da "Tamam" Paneli


Genel

Published on Mayıs 29th, 2018 | by Avrupa Forum 3

0

Fransa Morteau’da “Tamam” Paneli

Fransa’nın Morteau kentinde kurulu Amitié Jeunesse Morteau (Morteau Gençlik ve Dayanışma Derneği) Türkiye’deki seçim sürecine ilişkin bir panel düzenledi.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine ilişkin düzenlenen panele Cumhuriyet Halk Partisi temsilcisi Mustafa Kemal Özçelik ve Erdem Aksoy, Sosyalist Yeniden Kuruluş Paritisi Kurucu Eşbaşkanı ve HDP kurucularından Tuncay Yılmaz katıldı…

Panelde Mustafa Kemal Özçelik seçim sürecine ilişkin teknik bilgiler vererek yurtdışı seçmeninin büyük kısmının oy verme işlemine katılmadığına dikkat çekti. AKP-MHP diktatörlüğünden kurtulmak için bu seçimlerin çok önemli bir dönemeç olduğunu vurgulayan Özçelik, demokrasi isteyen herkesin bu lısa süreyi iyi değerlendirmesi, vargücüyle çalışması gerektiğini belirtti.

Tuncay Yılmaz ise AKP-MHP ittifakının uzun zamandır ülkenin gerçek demokrasi alternatifi olan HDP’yi yok etmek için çabaladığını ancak bunu başaramadığını vurgulayarak, seçimler de sandığa gömülenin HDP değil Erdoğan’ın diktatörlük hayali olacağını belirtti.

HDP’nin ülkenin bütün ezilenlerinin ve emekçilerinin demokrasi cephesi olduğunu söyleyen Yılmaz, Erdoğan diktatörlüğünden kurtulma isteğinde olan bütün kesimlerin ülkenin sorunlarıyla yüzleşmesi gerektiğini vurguladı.

Yılmaz HDP’siz bir meclisin ve Türkiye’nin nefessiz kalacağını ve faşizme diz çökeceğini belirterek içinde en ufak demokrasi, insan sevgisi, barış, adalet olanının nu süreçte HDP’yi ve Selahattin Demirtaş’ı desteklemesi gerektiğini söyledi.

Dernek Başkanı Erkan Taşkın’ın yönettiği panel soru ve cevaplar kısmının ardından sona erdi. Seçmenlerin bölgeden otobüslerle oy verme merkezlerine taşınacağını duyuran Taşkın, bu konuda Amitié Jeunesse Morteau’yla iletişime geçebileceğini belirtti.

AF Haber Merkezi

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑