Dünya

Published on Kasım 13th, 2015 | by Avrupa Forum 4

0

FHKC: Beyrut katliamı direnişi zayıflatmak için

Filistinli direniş örgütü FHKC, dün Beyrut’ta düzenlenen bombalı saldırılarla ilgili açıklama yaptı. FHKC, katliamın hedefinin direnişi zayıflatmak ve Filistin davasının yeniden bölgenin gündeme oturmasını engellemek olduğunu söyledi.

Dün Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Beyrut’ta 43 kişiyi katletmesinin ardından açıklamalar gelmeye devam ediyor.

El Meyadin TV‘ye konuşan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Genel Sekreter Yardımcısı Ebu Ahmed Fuad, katliamda Mossad ve onun aletlerinin izleri olduğunu söyledi.

Katliamın direnişi zayıflatmayı ve halkı bölmeyi amaçladığını kaydeden Fuad, olayın Lübnan ve Suriye’deki son gelişmeler ve bölgenin gözü ve kalbini tekrar Filistin davasına geçen, Filistin’de devam etmekte olan “3. İntifada” ışığında değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Fuad ayrıca, katliamın Lübnan’daki siyonist casusluk şebekesinin deşifre edilmesinden hemen sonra gerçekleştirildiğine de dikkat çekti.

Fuad, Lübnan halkının ve direnişinin siyonist suçluların ve katil tekfircilerin üstesinden geleceğine inancının tam olduğunu vurguladı.

Lübnan’daki FHKC örgütü de, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilerken, “Lübnan halkı kazanacak” dedi.

Tags: , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑