Kadın

Published on Haziran 10th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Feministler dayanışmada: “Flormar direnişi dayanışma ile büyüyor”

İstanbul’dan Gebze’ye gelen feministler, düzenledikleri dayanışma ziyaretiyle sendika hakları için direnen Flormar işçisi kadınlara destek verdi.

Sendikalaşmak istedikleri için işten atılan Flormar işçilerine destek gün geçtikçe büyüyor. Son olarak İstanbul’dan kadın örgütleri Flormar işçisi kadınlarla buluşarak direnişe destek verdi.

Feminist kadınlar, sendikalaştıkları için işten atılan Flormar işçisi kadınlarla buluştu. Gebze Dilek Düğün Salonu’nda bir araya gelen kadınlar, kadın dayanışmasının direnişi güçlendireceğine vurgu yaptı.

“Flormar’ı ve Yves Rocher’ı boykot edeceğiz”

Buluşma öncesi düğün salonuna doğru “Flormar direnişi dayanışmayla büyüyor” pankartıyla yürüyüş yapan kadınlar, Flormar ve Yves Rocher’i boykot edeceklerini açıkladılar:

“Biz biliyoruz ki kadınlar olarak evde ve işte çifte sömürüye maruz kalıyoruz. Ev işleri yetmezmiş gibi işe geldiğimizde de sömürünün ne kadar derin olduğunu görüyoruz. İş bırakmanın illegali yoktur, Flormar yönetiminin söylediği ‘yasadışı iş bıraktılar’ söylemi doğru değildir. Sendikal mücadele haktır. Flormar utanmadan kadınlar üzerinden reklamlar yapıyor. Flormar’ı boykot edeceğiz. Flormar’ın yüzde 51 hissesine sahip Yves Rocher sıyrılamaz bu işten, onların ürünlerini de boykot edeceğiz. Biz hem evde hem işte görünmeyen emeğimize sahip çıkacağız. Flormar işçileri kazanacak.”

Flormar işçileri mücadele deneyimlerini aktardı

Açıklamanın ardından salona geçen kadınlar dayanışmanın ve mücadelenin kadınlar açısından önemini vurgularken işten atılan Flormar işçisi kadınlar da söz alarak işten atılma ve direniş süreçlerini kadınlarla paylaştı.

(ekmek ve gül)

   

 

Tags: , , , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑