Yaşam

Published on Temmuz 16th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Evvel Temmuz Festivali’inde farkındalık standı

Hatay’da bir grup gönüllülük esasına dayalı, Dr. Serdal Kanuncu’nun öncülüğünde lösemili hastalar yararına ‘Evvel Temmuz Festivali’nde kaktüs satışı yaptı.

AF (Hatay)

Hatay’ın Samandağ ilçesinde her yıl düzenlenen geleneksel ‘Evvel Temmuz Festivali’nde stand kuran Dr. Serdal Kanuncu ve ekip arkadaşları hobi olarak yetiştirdikleri kaktüsleri lösemili hastaların yararına satışını gerçekleştirdi. 
Lösemili çocukların yararına stant kurduklarını ve bu sayede lösemili çocukların sesini duyurmak istediklerini belirten Dr. Serdal Kanuncu, festivalde tamamı lösemili çocuklar yararına olmak üzere, hobi olarak evde yetiştirdikleri kaktüslerin satışını ve bu satıştan elde edilecek gelirin tamamını lösemili çocuklara bağışlamak amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.
Amaçlarının hem hastalık hakkında farkındalık yaratmak, lösemili çocukların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek olduğunu belirten Kanuncu, farkındalık çalışmalarının festivalle sınırlı olmadığını, her yıl 4 Şubat Kanser Gününde çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti.
Halkın yoğun ilgi gösterdiği ‘Lösemili çocuklar için bir kaktüs de sen al’ projesi kapsamında açılan stand, dört gün boyunca süren festivalin en anlamlı çalışmalarından bir oldu.
Standı ziyaret edenlere toplum yararına bu tür sosyal sorumluluk projelerinde yer alması gerektiği mesajı verildi.

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑