Kürdistan

Published on Ekim 24th, 2016 | by Avrupa Forum 7

0

Evleri yıkılan Şırnak halkı ile dayanışma kampanyası

Suruç’taki saldırıda yaralanan gençler, siyasi parti ve kitle örgütleri Şırnak’ta çadırlarda yaşamak zorunda kalan halkla dayanışmak için Şırnak’a gidiyor.

Kobaneli çocuklara oyuncak, kitap, erzak götürmek isterken, Urfa’nın Suruç İlçesinde bulunan Amara Kültür Merkezi’nde IŞİD’in gerçekleştirdiği bombalı saldırıda yaralı olarak kurtulan gençler ve aralarında AKA-DER, ESP, SGDF, Birleşik Haziran Hareketi, Halkevleri, SYKP, TÖPG ve Siyaset Meclisi’ninde yer aldığı siyasi oluşumlar ile Şırnak’a gidiyor.

Suruç Yaralıları ve Tanıkları Platformu yaptığı açıklamada, “Kış geliyor! Şırnak halkının kışlık ihtiyaçları acil olarak karşılanması gerekiyor. Şırnak’ta 3 bin insan çadırlarda yaşıyor ve Şırnak halkını çetin bir kış bekliyor. “Dün Kobenê’de olduğu gibi bugün de Şırnak ile dayanışma” sloganıyla başlattığımız kampanya çerçevesinde Bağcılar’daki Med Kültür Merkezi, Taksim’deki Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) Kadıköy’deki AKA-DER ve BEKSAV’da topladığımız yardım malzemelerini Şırnak’a ulaştıracağız” dediler.

Suruç Yaralıları ve Tanıkları Platformu, kampanyanın Kasım ayı sonuna kadar devam edeceğini belirterek, dayanışmayı büyütmek için tüm sosyal medya platformlarında başlayan #ŞırnakiçinElele hashtag çalışmasına destek vermeye çağırdılar.

Kaynak: siyasihaber3.org

Tags: , , ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑