Almanya

Published on Mayıs 26th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Ercan Karakaş: HDP anahtardır

Ulm’da bir söyleşiye katılan CHP’li politikacı Ercan Karakaş “HDP anahtardır. AKP’den en çok HDP çekti” dedi. Karakaş, ikinci turda HDP’lilerin İnce’yi destekleyeceğine emin olduğunu söyledi.

AF (Ulm)
Eski Kültür ve Sanat Platformlarından Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş ve Sosyaldemokrat Halk Dernekleri Federasyonu (HDF) Genel Başkanı Neçip Şahin “Erken Seçim 2018” başlıklı söyleşi için Ulm’a geldi. HDF’in Ulm birimi olan Halkçı Devrimci Birliği (HDB) derneğinde düzenlenen toplantıya ilgi büyüktü.
Açılış konuşmasını HDB başkanı Dr. Haydar Süslü’nün yaptığı söyleşide, Süslü HDB ve Şahin de HDF hakkında bilgilendirmede bulunduktan sonra, söz alan Ercan Karakaş da önce HDF’e değindi. Karakaş “HDF göçün tarihidir” dedi.
Seçimler üzerine görüşlerini aktaran Karakaş, geniş değerlendirmede bulundu. CHP’li politikacı Ercan Karakaş “HDP anahtardır. AKP’den en çok Demirtaş çekti” dedi. Karakaş, ikinci turda HDP’lilerin İnce’yi destekleyeceğine emin olduğunu söyledi.
“AKP diye bir parti yok, tek adam var” diyen Karakaş “Bu erken bir seçim değil, baskın bir seçimdir” dedi. Siyasi kültürün geliştirilmesini söyleyen politikacı “Dokunulmazlıkların kaldırılmasına ben de lkarşı çıktım” diyerek, HDP’nin kriminalize edildiğini söyledi. demirtaş’ın esprili bir kişiliğe sahip olduğunu belirten Karakaş “Sayın Demirtaş’ın bu yönünü hücresinde yürüttüğü seçim çalışmasında bile görmek mümkündür” dedi.
CHP ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Türkiye için çok önemli olduğunu söyleyen Karakaş “Ama HDP’nin kesinlikle baraj altında kalmaması gerekir” dedi.
Karakaş daha sonra kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑