Kadın

Published on Temmuz 18th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Dünya Kupası Finalinde Sahaya İnen Pussy Riot’ın 6 Talebi

Punk-rock kolektifi Pussy Riot, Dünya Kupası finalinde sahaya girdi. Grubun alternatif polis üniformasıyla sahaya giren dört üyesinden üçü gözaltına alındı. Grup üyeleri eylemlerinin ardından altı taleplik bir liste yayınladı.

(VİDEOLU HABER)

“Barışçıl polislerin olduğu bir dünya”

Pussy Riot üyeleri, eylemleri sonrası yaptığı açıklamada “Dünya Kupaları Rusya’nın güzel geleceğinde barışçıl polislerin olabileceği ihtimalini hatırlattı” ifadelerini kullandı ve resmi Facebook sayfalarından yayınladıkları bir videoda taleplerini şöyle sıraladı:

Tüm siyasi tutukluların serbest bırakılması.
2. İnsanların sosyal medyadaki ‘beğenileri’ nedeniyle hapse atılmaması.
3. Protesto gösterilerindeki yasa dışı tutuklamaların durdurulması.
4. Ülkedeki politik rekabet alanının oluşturulması.
5. Kriminal davaların fabrikasyonlaştırılmaması ve insanların sebepsiz yere hapiste tutulmaması.
6. Dünyevi polis memurlarının, kutsal polis memurlarına çevrilmesi.

Dünya Kupası Finalinde Sahaya İnen Pussy Riot'ın 6 Talebi

Dünya Kupası Finalinde Sahaya İnen Pussy Riot'ın 6 TalebiPunk-rock kolektifi Pussy Riot, Dünya Kupası finalinde sahaya girdi. Grubun alternatif polis üniformasıyla sahaya giren dört üyesinden üçü gözaltına alındı. Grup üyeleri eylemlerinin ardından altı taleplik bir liste yayınladı."Barışçıl polislerin olduğu bir dünya"Pussy Riot üyeleri, eylemleri sonrası yaptığı açıklamada "Dünya Kupaları Rusya'nın güzel geleceğinde barışçıl polislerin olabileceği ihtimalini hatırlattı" ifadelerini kullandı ve resmi Facebook sayfalarından yayınladıkları bir videoda taleplerini şöyle sıraladı:Tüm siyasi tutukluların serbest bırakılması.2. İnsanların sosyal medyadaki 'beğenileri' nedeniyle hapse atılmaması.3. Protesto gösterilerindeki yasa dışı tutuklamaların durdurulması.4. Ülkedeki politik rekabet alanının oluşturulması.5. Kriminal davaların fabrikasyonlaştırılmaması ve insanların sebepsiz yere hapiste tutulmaması.6. Dünyevi polis memurlarının, kutsal polis memurlarına çevrilmesi.Pussy Riot hakkındaPussy Riot, 2012 yılında Rus İsa Kilise'sinde politik duruşuyla doğaçlama bir şekilde sahne almış olan feminist punk-rock kolektifi.Bu eylemden sonra grup üyeleri tutuklandı ve 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı.Federal savcı Alexei Nikiforov, Tanrı'yla alay ettikleri gerekçesiyle gruptaki üç kişi için hapis cezası isteminde bulundu.Uluslararası Af Örgütü, kadın aktivistlerin serbest bırakılması için bir basın açıklaması yayınladı. Grup üyelerinden Tolokonnikova ve Alyokhina 23 Aralık 2013'te 21 ay hapis yattıktan sonra serbest bırakıldı.

Gepostet von Avrupa Forum am Dienstag, 17. Juli 2018

 

Pussy Riot hakkında

Pussy Riot, 2012 yılında Rus İsa Kilise’sinde politik duruşuyla doğaçlama bir şekilde sahne almış olan feminist punk-rock kolektifi.

Bu eylemden sonra grup üyeleri tutuklandı ve 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmaya başlandı.

Federal savcı Alexei Nikiforov, Tanrı’yla alay ettikleri gerekçesiyle gruptaki üç kişi için hapis cezası isteminde bulundu.

Uluslararası Af Örgütü, kadın aktivistlerin serbest bırakılması için bir basın açıklaması yayınladı.

Grup üyelerinden Tolokonnikova ve Alyokhina 23 Aralık 2013’te 21 ay hapis yattıktan sonra serbest bırakıldı.

(bianet)

 

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑