Spor

Published on Kasım 11th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Down sendromlu Tuğrul, Avrupa rekoru kırdı

Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası’nda dünya rekoru kıran Muhammed Tuğrul Şahin, Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Paris’te düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası’nda 200 metre kelebekte Avrupa rekoru kıran Muhammed Tuğrul Şahin, yeni hedefinin dünya şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Babası ve kız kardeşini 3 yaşında geçirdikleri trafik kazasında kaybeden ve annesinin isteğiyle yüzme sporuna başlayan Şahin, Türkiye ve uluslararası arenada katıldığı organizasyonlarda şampiyonluk ve dünya üçüncülüğü derecelerini elde etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan Down Kafe’de çalışan Şahin, Fransa’nın başkenti Paris’te 28 Ekim-4 Kasım tarihlerinde düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Açık Yüzme Şampiyonası’nda 200 metre kelebekte açık yaş Avrupa rekorunu kırdı.

Down Kafe’de çalışan arkadaşları, madalya ile dönen Şahin’in mutluluğuna ortak oldu.

Şampiyon sporcu Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Fransa’da kırdığı rekor ve elde ettiği birinciliğin kendisini gelecek için motive ettiğini belirtti.

Avrupa’da elde ettiği şampiyonluğu Dünya Şampiyonası’na taşımak istediğini dile getiren Şahin, “Hedefim sırt üstü, kelebek ve serbest stilde dünya şampiyonu olmak. Babam ve annem için Türk bayrağını orada dalgalandırdım. Babam için dalgalandırmaya devam edeceğim.” diye konuştu

kaynak: aa

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑