Almanya

Published on Temmuz 5th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

DİDF: Irkçılıkla mücadele için sokağa çıkalım

DİDF tarafından yapılan açıklamada “NSU Davası bitiyor: Irkçılıkla mücadele için sokağa çıkalım” denerek, “11 Temmuz’da Münih’te Eyalet Mahkemesi önünde olalım” çağrısında bulunuldu.

AF (Münih)

DİDF (Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu) Yönetim Kurulu tarafından yapılan çağrı şöyle:

NSU Davası bitiyor: Irkçılıkla mücadele için sokağa çıkalım
Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8’i Türkiye’den, birisi Yunanistan’dan olmak üzere toplam 9 göçmeni ve bir Alman polisini katleden Neonazi terör örgütü NSU üyelerinin yargılandığı dava 11 Temmuz günü tamamlanıyor.
Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde beş yıldır devam eden davada, bugüne kadar cinayetleri işleyen üçlünün kimlerin olduğu, pek çok belge olmasına rağmen istihbarat örgütünün rolü aydınlığa çıkarılabilmiş değil.
Cinayetleri işleyen üçlünün kimlerden destek aldığı, bu kadar insanı kimlerin yardımıyla öldürdükleri, istihbarat örgütlerinin rolünün ne olduğu konusundaki soruların hiç birisi aydınlanabilmiş değil.
Yine kurbanların güvenlik birimleri tarafından neden suçlu ilan edildiği, yakınlarına neden insanlık düşmanı muamelenin reva görüldüğü de belirsizliğini korumaya devam ediyor.
Büyük umutlarla başlamasını beklediğimiz “Yüzyılın Davası” başladığı günkü sorunlarımıza yanıt vermeden bitiyor.
Ne var ki bizim için yanıt bekleyen sorular aydınlanmadıkça bu dava burada bitmeyecek.
Bu nedenle 11 Temmuz’da Münih ve cinayetlerin işlendiği bütün kentlerde yapılacak eylemlere katılarak, bir kez ırkçı cinayetlerin arkasındaki gerçeklerin aydınlatılması talebimizi tekrarlayalım.
Irkçı-faşistlere karşı sesimizi yükseltmek, cinayetleri işletenlerden ve aydınlanmasını engelleyenlerden hesap sormak için 11 TEMMUZ’DA SAAT 09.30’da Münih’te Eyalet Mahkemesi önünde olalım.
Kuzey Ren Vestfalya eyaletinden gitmek isteyenler için ücretsiz otobüs kaldırıyoruz. İlgi duyanlar [email protected] adresine ya da 017684096108 nolu telefona başvurabilir.

DİDF YÖNETİM KURULU

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑