Almanya

Published on Aralık 7th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Demirtaş ve Yüksekdağ’ın serbest bırakılmaması Stuttgart’ta da protesto edildi

HDK-Stuttgart örgütü HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın hukuksuz tutukluluk durumunu ve mahkeme sürecindeki keyfi uygulamaları protesto etmek için Almanya’nın Stuttgart şehrinin en işlek meydanında bir protesto eylemi düzenledi.

AF (Stuttgart)

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Stuttgart örgütü Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları  Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın hukuksuz tutukluluk durumunu ve mahkeme sürecindeki keyfi uygulamaları protesto etmek için Almanya’nın Stuttgart şehrinin en işlek meydanında bir protesto eylemi düzenledi.

Ellerinde “hırsız-katil Erdoğan istifa, Demirtaş ve Yüksekdağ’a özgürlük” dövizleri taşıyan protesocular Avrupa devletlerinin Erdoğan iktidarına verdikleri desteği kesmelerini istedi. “HDP Eş Genel Başkanlarıyla dayanışmadayız!”, “Bizi susturamazsısnız!”, “Erdoğan’ın yasalarını yanımıyoruz” yazan ve Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş’ın resimlerinin bulunduğu, HDK-Stuttgart imzalı pankartın arkasında toplanan kitle, bundan sonra da eş genel başkanlarına sahip çıkacaklarını duyurdular.

Gösteride “Figen Yüksekdağ’a Özgürlük!”, “Selahattin Demirtaş’a Özgürlük!”, “Siyasi Tutsaklara Özgürlük!”, “Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş Derhal Serbest Bırakılmalı !”, “Yüksekdağ-Demirtaş İrademizdir! İrademiz Yargılanamaz”, Hırsız, Katil AKP-Saray Diktatörlüğü, Onurumuzu, İrademizi Yargılayamaz!”, “Halkı soyanlar, halkın vekillerini tutukluyor” ve “Merkel, Diktatör Erdoğan’la İlişkileri Kes” yazılı Almanca dövizler taşındı.

HDK-Stuttgart, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde Avrupa çapında başlayacak olan HDK-A’nın “Hırsız-Katil Erdoğan İstifa” kampanyasını dahilinde de çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑