Fransa

Published on Nisan 10th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Cezaevi direnişleriyle dayanışma eylemi

Cezaevlerindeki açlık grevlerine ve tecrite dikkat çekmek için Paris’te yapılan eyleme, ACTİT ve Tutsakların Sesi Platformu üyeleri, bayrak ve dövizleriyle katılarak destek verdi.

 AF (Paris)

Fransa Demokratik Kürt Konseyi (CDK-F) ve Kürt Kadın Hareketi’nin çağrısıyla cezaevlerindeki açlık grevlerine ve tecrite dikkat çekmek için Paris’te yapılan eyleme ACTİT ve Tutsakların Sesi Platformu üyeleri, bayrak ve dövizleriyle katılarak destek verdi. Eylemde 20 Mart’ta ölümsüzleşen MLKP-komünist genç kadın savaşçısı Medine Özmez’in fotoğrafları taşındı.

Gare de l’est önünde cumartesi günü saat 17.00‘de başlayan yürüyüşte Tutsakların Sesi Platformu “Devrimci tutsaklar teslim alınamaz”, “Açlık grevleri talepleri kabul edilsin”, “Devrimci tutsaklar onurumuzdur” sloganlarının yazılı olduğu dövizler taşıdı.

Yürüyüş boyunca, “Yaşasın zindan direnişleri”, “Türkiye zindanlarda açlık grevi 53. gününde” pankartları taşıyan kitle “Katil Erdoğan”, “Biji Serok Apo” sloganları attı.

République Meydanı’nda yapılan mitingde konuşan Fransa Kürt Kadın Hareketi üyesi Zozan Serhat, zindanlarda devam eden açlık grevindeki tutsakların durumlarının acilliğine dikkat çekti. Zozan “Zindan direnişleri Önder Apo’nun üzerindeki ağırlaştırılmış tecridi kırmak için yapılıyor ve arkadaşlar bedenlerini ölüme yatırmış. Bizler şu andan itibaren her an eylem halinde olmalıyız ve zindanlarda direnen arkadaşların sesi olmalıyız, yoksa yarın çok geç olabilir” diyerek duyarlılık çağrısı yaptı.

 

Tags: ,


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑