İsviçre

Published on Şubat 13th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Cenevre yürüyüşü 2. gününde

Lozan-Cenevre yürüyüşçüleri, “Her yer Afrîn, her yer direniş” mesajı verdi. SYKP, HDK-A, MLKP, SKB, YS, Partizan, ADHK’nın da aralarında olduğu çok sayıda örgüt de destek veriyor.

Avrupa Efrîn’i Sahiplenme Platformu, AKP/Saray rejiminin Afrin’e yönelik gerçekleştirdiği işgal saldırılarının durdurulması talebiyle İsviçre’de başlattığı büyük yürüyüş ikinci günüde devam ediyor.

Aralarında siyasetçi, yazar, akademisyen ve demokratik kitle örgütü temsilcilerinin de bulunduğu 37 farklı ülkeden 200 isim tarafından Lozan kentinden başlatılan yürüyüşün ikinci gününde yürüyüşçüler “Her yer Efrîn, her yer direniş” mesajı veriyor.

Yürüyüşçüler, Kürtçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Katalanca, İspanyolca gibi birçok dilde attıkları “Her yer Efrîn her yer direniş”, “Öcalan’a özgürlük” sloganlarıyla Cenevre’ye doğru yola çıktı.

SYKP, HDK-A, MLKP, SKB,YS, Partizan, ADHK’nın da aralarında olduğu çok sayıda örgütün de destek verdiği yürüyüşe farklı halklardan yüzlerce kişi katılıyor. Yürüyüşte, PKK, PYD, YPG, YPJ bayraklarının yanı sıra yürüyüşe destek veren örgütlerin bayrakları taşınıyor.

Lozan’dan başlayan yürüyüş, 16 Şubat’ta 10 bin insanın katılımıyla Cenevre Birleşmiş Milletler önünde yapılacak bir mitingle sonlandırılacak.

Tags: , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑