Almanya

Published on Eylül 11th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Cemal Bozoğlu seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı

14 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan Bavyera Eyalet Meclisi Seçimleri’ne sadece birkaç hafta kaldı. Partiler seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı.

 AF (Augsburg)

Esnaf ve işyeri gezilerine başlayan Augsburg Yeşiller Partisi Eyalet milletvekili adayı Cemal Bozoğlu seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı. Değişik etkinliklerin yanında iş yerleri ve esnafları ziyarete başlayan Bozoğlu, Augsburg şehrinde Türklere ait iki büyük işyerini ziyaret etti. Eyalet Parlamentosu Yeşiller Fraksiyon başkanı Katharina Schulze ve yine Augsburg Yeşiller Partisi doğu seçim bölgesi milletvekili adayı Stephanie Schuchknecht ile birlikte FiVa Fayans sahibi Özcan Varol ve Hüdaverdi Süpermarket sahibi Ömer Yılmaz ile görüşme yaparak, işyerlerini gezip bilgi aldılar.

Özcan Varol, Ömer Yılmaz ile birlikte Cemal Bozoğlu ikinci kuşak Türkiyeli göçmenler olarak birbirine benzer geçmişi paylaşıyorlar. Göçmen işçi çocukları olarak Türkiye’deki okul eğitiminin ardından 18 yaş öncesi Almanya’ya gelen bu üç kişi büyük zorluklara rağmen, olağanüstü başarı göstererek orta çaplı işyeri kurmayı başarmışlar ve toplumda önemli yer edindiler.

Dinleyenlerin oldukça etkilendikleri bu görüşmelerde, birinci ve ikinci kuşak göçmenlerin yaşadıkları tekrar gözler önüne serildi. Son dönemde mülteciler üzerinden başlayan, daha sonra müslümanları da kapsayan yeni ırkçı rüzgarın olumsuz etkileri, artık Almanya’da üçüncü ve dördüncü kuşağı yaşayan Türkiyeli göçmenleri de olumsuz olarak etkilemeye başladığı, sohbet sırasında dile getirildi. Die Zeit gazetesinin ve Augsburg yerel televizyonu a.tv tarafındanda takip edilen bu görüşmeler seçimden sonra tekrar görüşme kararı alınarak sonlandırıldı.

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑