Kadın

Published on Haziran 27th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Yeni bir kadın örgütü kuruluyor: Bu davet bizim! Mor ve Kızıl

Yeni bir kadın örgütü kuruluyor. Bu cumartesi  Avusturya’nın Innsbruck şehrinde kuruluşu ilan edilecek olan ve kendi deyimleriyle “Mor ve kızılı sentezleyen mücadeleci kadınların yeni örgütü”nün hedefi, zaten var olan ilişkileriyle Avrupa çapında daha da geniş ve yaygın şekilde örgütlenmek olarak açıklandı.

AF (Innsbruck)

Kadın örgütünün kurucular girişimi tarafından yapılan açıklama şöyle:

Mor ve kızılı sentezleyen mücadeleci kadınların yeni kurmuş oldukları Kadın örgütünü deklere edecekleri, DEKLARASYON Etkinliğine öncelikle tüm kadınları ve dostları katılmaya ve güç vermeye ÇAĞIRIYORUZ!

TARİH: 30 Haziran 2018  SAAT: 14.00

YER: Ursulinensäle   Innrain 7   6020 INNSBURCK/AVUSTURYA

BU DAVET BİZİM…..

Sevgili Kadınlar, Değerli Dostlar;  

Erkek egemen sistem, sınıflı toplumlarda kendine dayanak bularak varlığını korumaya devam ediyor. Sınıflı toplum ortadan kaldırılana kadar Patriarkanın devam edeceği de bariz görünmekte/yaşanmaktadır.

Emperyalist-kapitalist sistem Patriarka ilişkilerini kendi sistemi içinde yeniden üreterek Kadının ezilen cins konumunu sürdürmekte ısrarlı, kararlı. Ve daha da önemlisi buna ihtiyaç duymaktadır.

Bu sistem Kadın kimliğine de düşmandır, Kadın kimliğini, dayandığı Patriarka ilişkileri içinde boğmak, silikleştirmek, ucuz iş gücü olarak kullanmak, cinsel meta haline getirmek, aşağılamak, erkek karşısında zayıf kişilikler olarak kalmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Emperyalist-kapitalist sistem Kadın düşmanıdır, yasakçıdır, tecavüzcüdür, katliamcıdır, işgalcidir.

Binlerce yıllık kadın mücadelesine dayanarak, yüzlerce yıllık sınıfsız toplumla kadının kurtulacağını sistemleştiren öğretiye yüzümüzü dönerek ve onlarca yıllık kendi somut mücadele deneyimimize güvenerek yola çıkıyoruz.

Bizler yaşadığımız sorunların farkında olan bir grup kadın faaliyetçi olarak Emperyalist kapitalist sisteme ve ona bağlılık yemini eden gerici sistemlere karşı, onların dayandığı Patriarka ilişkilerine karşı, sınıflı toplumun tüm adaletsizliğine ve kadın kimliğinin özgürleşmesinin önündeki engellere karşı “VARDIK, VARIZ, VAROLACAĞIZ” diyerek bir örgütlenmeye gidiyoruz. Kadın mücadelesini uzun süredir yürüten, ve sürdürücüleri olarak yola çıkıyoruz.

Kadın mücadelesinin örgütlü bir çerçevede yürümesi gerektiğine olan inancımızla, başta Avusturya olmak üzere Almanya, İsviçre, Fransa, Hollanda ve İngilterede, tartışmalarımızı önce yerellerde yürüterek merkezileştirdik, ısrarlı ve kararlı bir duruş içinde hareket ederek, kollektif aklın ürünü olan bir program haline getirip, en kötü örgütlülük en iyi örgütsüzlükten yeğdir diyerek, bir KADIN ÖRGÜTÜ kurma kararını almış bulunuyoruz.

Yeni bir örgütlenmeyle Kadın mücadelesine dahil olmak, yeni bir bakış açısı, geçmişin hatalarından daha güçlü ders çıkarma, geçmişin olumluluklarına daha dirençli şekilde sarılma şeklinde ele almada iddialıyız.

Tüm DOSTLARIMIZI yaşadığımız bu yeni heyecana, bu yeni hamleye, bu yeni iddiaya ortak olmaya, katkı sunmaya ve dayanışma ile güçlendirmeye çağırıp, yeni örgütümüzün DEKLARASYON’ nun ilan edeceğimiz etkinlikte bizimle beraber olmaya çağırıyoruz..

  • YAŞASIN YAŞAMI ÖZGÜRLEŞTİRME MÜCADELEMİZ!
  • YAŞASIN KADINLARIN DAYANIŞMASI!
  • JİN JİYAN AZADİ! KADIN YAŞAM ÖZGÜRLÜK!

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑