Yazarlar

Published on Temmuz 4th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Birlikte katlettiniz – Beyhan İpek

Daha geçen haftalarda küçük bir köpeğin, kan donduracak bir işkence ile ayaklarının kesilerek, işkence ile katledilmesinin şokunu yaşadık.!

İletişim çağında, duymadığımız bir çok olayı toplum güncel olarak yaşıyor. Eylül ve Leyla en son kurbanı, hepimiz de biliyoruz ki bir daha bu ve benzeri olayları duyacak, kahrolacağız. Ne yapacağız? Nasıl bu cinayetleri önleyebiliriz?
Bizlere, insanlığa düşen görev nedir..? Devletçe, ırkçılıkla, dinci yobazlıkla yozlaştıran mevcut sistemin erkek egemen düşüncesini körükleyen ve yaygın yaşam algısı, kural tanımazca basit çıkarlar, para hırsı ve sapkın zevkler arayışına sevk edilen uyuşturulmuş insan müsvettelerinin bizlere ödettiği bu kirlenmiş ‘insanlık’tan nasıl kurtulacağız?… Elbette bilinçli doğru bir örgütlenme, kararlı mücadele ile bu kirlenmiş dünyanın pisliklerin den arınacak… kurtulacağız.  Devlet ve erkek egemen sistemin zulmüne asla sessiz kalmayacağız. İnsanlık için her türden gericiliğe, bağnazlığa karşı duracak ve gerekirse bedel ödeyeceğiz. Her dilden, her coğrafyadan, her renkten kadınlar bu zulmü birlikte yenecegiz. Bunun için el ele omuz omuza mücadeleye, her Kadın Canı/mızı bekliyoruz. Eylül şahsında gerçekleştirilen bu Vahşi Cinayeti kınıyoruz, lanetliyoruz. Eylüllerin… Meleklerin unutturulmaması, yeni kurbanların verilmemesi için tüm kadınları mücadeleye, örgütlenmeye çağırıyoruz.
Sorumlu faşist gerici iktidar, erkek egemen sistem ve onun  ürünleridir.
Birlikte katlettiniz..!


Beyhan İpek

Alevi Kadınlar Birliği (AAKB) Baden-Württemberg Bölge Başkanı

Tags:


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑