ABD

Published on Eylül 26th, 2018 | by Avrupa Forum 3

0

Bill Cosby Tecavüzden Tutuklandı

Hakkında 40’ın üzerinde kadının şikayetçi olduğu Bill Cosby, bir kadını uyuşturucu verip tecavüz etmekten 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı ve cezaevine gönderildi.

ABD’li aktör Bill Cosby, cinsel saldırı suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı ve cezaevine gönderildi.

Hakkında 40’tan fazla kadının şikayetçi olduğu Cosby, o dönemlerde mentorluk yaptığı Temple Üniversitesi eski çalışanlarından Andrea Costand’a 2004 yılında içkisine uyuşturucu katarak tecavüz ettiği için bu cezaya çarptırıldı.

Hakim Steven T. O’Neill kararı açıklarken “Şimdi adalet zamanı. Bay Cosby, her şey dönüp dolanıp size bağlanıyor. Gün geldi, zamanı geldi” diye konuştu.

Karara itiraz edecek olan 81 yaşındaki Cosby’nin kefaletle serbest bırakılma talebi reddedilirken, kelepçelenerek cezaevine gönderildi.

Cosby 2005’te de cinsel saldırı nedeniyle hakim karşısına çıkmış, yeterli delil olmadığı için serbest kalmıştı.

Cosby hakkındaki birçok suçlama ise zaman aşımına uğradı.

Costand’a yönelik cinsel saldırı nedeniyle açılan bu davada, Cosby’nin tecavüz ettiği diğer kadınlar da ifade verdi. Cosby’nin 1982’de kendisine ilaç içirerek tecavüz ettiğini söyleyen eski model Janice Dickinson ve 1986’da tecavüz ettiğini söyleyen eski model Chelan Lasha, “Cosby’nin tüm mağdurlarının Pazartesi akşamı bir araya geldiğini ve şömine başında Chaka Khan’ın “I’m Every Woman” şarkısını söylediklerini anlattı.

NYTimes kapağına çıkmışlardı

“Cosby Show”la tanınan ABD’li ünlü oyuncu Bill Cosby’nin taciz ettiği 35 kadın New York Magazine’in kapağında bir araya gelmişti.

Cosby’nin cinsel tacizde bulunduğu 35 kadınla röportaj yapan derginin kapağında bu 35 kadın sandalyelerinde otururken 36. sandalye yeni bir taciz mağduru için boş bırakılmıştı. (ÇT)

 

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑