Yazarlar

Published on Nisan 13th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Barbarlık emperyalizmin mayasında var – Hüseyin Yamaç

Bozuk olan bu mayanın insanlık için her zaman tahribatı büyük olmuştur.

Bundandır ki; Emperyalizm varlığını sürdürdüğü sürecede savaşlar, HİROŞİMA, İBİLD ve HALEPÇELER hep kaçınılmazdır.

Bütün Emperyalistler o denli yüzsüz ve aşağılık zihniyete sahiptirler ki bir zat kendilerinin koymuş oldukları uluslararası yasalarının da artık hiç bir anlamı ve önemi yok.
Emperyalizmin insanlık için tarihsel misyonu savaşlar soygunlar talan ve BARBARLIK oldu!
Arap baharı ile başlayan ve devam eden Ortadoğu savaşının Suriye ayağı beşinci yılını aşan bir sürece girdi. Mil. insan katledildi.
Evinden yurdundan ve doğup büyüdüğü acısını ve sevinçini yaşadığı yerinden ve toprağından oldu.
Bu süreçte bütün yeni ve son modern silahlar denendi!
Yetmemiş ola ki şimdi de SARİN gazı ve kimyasal silahlar devreye girdi. Bu saldırı ve alçak provakasyon bölgede yeni kozların devrede olduğunun işaretidir.

Beş yıl içinde işid eli ilede kullanılan bu aşağılık silahlar silahsız savunmasız insanlara karşı hep kullanıldığını biliyoruz.
O terör Örgütü dedikleri:
İŞİD, El Kaide, ÖSO, El Nüsra, Ahrar-ü Şam’ı kuran da, besleyip destekleyen de bu konuma taşıya da halklara düşman ABD ve diğer emperyalistlerdir.
Ama çokça üzerinde durulmadı.
Üç gün önce İBİLD’e karşı yapılan son aşağılık saldırı uluslararası bir tepkiyi en üst boyuta çıkarmış olması insanlık açısından önemli olmasının yanında bu sürecin yeni saldırıların başlangıcı olacağı bir sürece evriliyor.

Korkunç olan süreç belkide şimdi başlıyor!

..,Sahada artık kozlar arabulucu olan güçleri ile değil, karşılıklı çıkarların açık savaşına doğru hızlı bir yol alıyor.

Birileri “insani bir yüz” gösterip kendilerini aklamaya kalkarken birleri de lanetli bir pozisyonda karşılıklı atışışmalara döndü.
Dün geceden itibaren artık sağaraki kozlar ve aracılar da çekilince gerek Suriye-Rusya hava sahasındaki önemli hava üssüne 50’linin üzerinde füze atıldığı ve karşılıklı sert açıklamalarında ard arda yapıldığı ve savaşın havada da devam edeceği mesajları veriliyor.
Ölen bebelerimizin acı dramı üzerinde çıkar saltanatlarının timsah göz yaşları ne iğrenç!
iblid’de toprak utandı, su utandı bahar kokan çocukları yıkayıp gömmekten.
Ama “insan” dediğimiz utanmadı çocuklarımızı öldürmekten.!
İşte EMPERYALİZM budur.

Son sözü yine darağacında idam edilmeden önce emperyalizme ve onların yerli uşaklarının yüzüne haykıran Deniz’lere bırakalım;Kahrolsun emperyalizm.

Tags:


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑