Avrupa

Published on Mart 14th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

AvEG-Kon: Newroz’da alanlara çıkalım

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) tarafından yapılan Newroz çağrısında “Çağın Dehak’larına karşı Demirci Kawa’nın isyan ruhunu kuşanarak Newroz alanlarında olacağız” dendi.

AF (Berlin)

Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) tarafından yapılan açıklama şöyle:

DİRİLİŞİN, VAROLUŞUN VE ZULME KARŞI BAŞKALDIRININ SİMGESİ OLAN
NEWROZ’DA AFRİN’İ SAHİPLENME RUHUYLA ALANLARA ÇIKALIM !
Newroz; kandan beslenen Zalim Dehak’a karşı Demirci Kawa’nın yaktığı isyan ateşi, tarihten günümüze bütün zalimlere karşı o isyan ateşini harlayanların bayramıdır. Kürt halkı on yıllardır her türlü baskıya, zulme, katliama ve yasaklara karşı, her Newroz’da zulmün kalelerini döve döve, faşist barikatları aşa aşa, inkar ve imha politikalarına karşı varoluş simgesi Newroz’u özüne uygun kutlamıştır.
Emperyalist devletlerin açıktan desteğiyle Efrîn’de halkların üzerine ölümle yürüyen işgalci Türk devleti, 20 Ocak’tan bu yana Efrîn halkının evlerini yıkarak, sivilleri katlederek, savaş suçu işlemektedir. NATO’nun 2. büyük ordusuna karşı muazzam bir direniş sergileyen Efrîn halkı, zulme boyun eğmeyen tavrıyla faşist Türk ordu çetesini ve emperyalistleri şaşkına çevirmiştir.
Efrîn’de soykırımla karşı karşıya olan Kürt halkı, Newroz’un diriliş ruhuyla, haydutlaşmış, mafyalaşmış, çeteleşmiş işgalci Türk devletine ve emperyalist efendilerine boyun eğmeyecektir.
2018 Newroz’u inkar ve imha politikalarına karşı isyan ateşinin daha da harlandığı, dirilişin ve varoluşun sembolü olacaktır. Alman devletinin, son dönemlerde faşist Türk devletinin ayak izlerine basarak Almanya çapında Kürt kurum ve sembollerine, Efrîn’le dayanışmak amacıyla düzenlenen eylem ve etkinliklerde YPG YPJ sembollerinin ve sarı kırmızı yeşil renklerin yasaklanmasına kadar varan yasakçı tavrına ve Newroz kutlamalarına getirmeye çalıştığı yasağa karşı her alanda Newroz ruhuyla mücadele yürütelim ve Newroz kutlamalarına bütün gücümüzle katılalım. Efrin’in direniş ruhunu Newroz’un diriliş ruhuyla buluşturalım.
Çağın Dehak’larına karşı Demirci Kawa’nın isyan ruhunu kuşanarak Newroz alanlarında olacağız .

AvEG-Kon
Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu

Tags: , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑