Eğitim

Published on Aralık 7th, 2017 | by Avrupa Forum 7

0

Ankara Üniversitesi’nde yemekhane boykotu

Öğrenciler Boykothane’yi anlatıyor.

Rektör Erkan İbiş’e seslenmek istiyorum. Kendisi çok beğeniyorsa kurtlu, kıllı yemeği buyursun kendisi yesin.

Ankara Üniversitesi öğrencilerinin tepkisini toplayan yemekhane zamlarına karşı ilk tepki Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nden (DTCF) geldi. DTCF öğrencileri Eylem Esen Arabacı, Firdevs Deveci ve Umut Deniz Yorulmaz yemekhane boykotu için kurdukları Boykothane masalarını Sendika.Org’a anlattı.
Sendika.Org’un görüştüğü yemekhane yetkilileri Doruk Yemek Şirketi’nin üniversite geneline dağıttığı 10 bin yemeğin, 4 bin yemeğe düşürüldüğünü; 8 bin öğrencisi bulunan DTCF’de ise günlük olarak 50 yemek dağıtabildiklerini söyledi. Yetkililer ayrıca Doruk Yemek Şirketi’nin geçtiğimiz günlerde üniversite yönetimiyle görüştüğünü ve Kampüskart uygulamasından şirketin de rahatsız olduğunu, fakat üniversite yönetiminin var olan uygulamada direttiğini aktardı.
Üniversiteliler, yemekhane fiyatlarının düşürülmesi ve Kampüskart dayatmasının geri çekilmesi talepleriyle başlayan boykot, şimdilerde Doruk Yemek Şirketi’nin ücretsiz izne çıkardığı 70 işçinin işlerine iade edilmesi için de devam eden Boykothane’yi anlatıyor ve diyorlar ki “Gelin bu boykotu beraber yükseltelim”… Kaynak: sendika62


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑