Almanya

Published on Ekim 6th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Almanya’da şiddetli fırtına 7 can aldı

Almanya’nın özellikle kuzey bölgelerini teslim alan şiddetli fırtına ve yağış, 7 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Almanya, olumsuz hava koşullarının etkisi altında. Özellikle kuzey eyaletlerini vuran Xavier fırtınası, en az 7 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde bir kamyon şoförü, bir ağacın aracının üstüne devrilmesiyle hayatını kaybetti. Hamburg’da da bir kadın yine bir ağacın altında kalarak yaşamını yitirdi. Ayrıca Brandenburg’da dört kişi, Berlin’de bir kişi daha hayatını kaybetti.

Büyük kentlerde şiddetli fırtına ve yağışlar sonucu toplu taşıma seferlerinin iptal olması nedeniyle çok sayıda kişi okul ve işyerlerinden evlerine ulaşamadı. Alman meteoroloji kurumu, Xavier fırtınasının saatteki hızının zaman zaman 180 km’yi bulduğunu duyurdu. Tren ve uçak seferleri bazı eyaletlerde yapılamadı. Alman demiryolları işletmesi, güvenlik nedeniyle kuzey ve doğu eyaletlerindeki seferleri tamamen durdurdu. Wilhelmshaven’de bir vinç fırtına nedeniyle suya gömüldü.

Berlin ve Hamburg’da da banliyölere tren seferleri iptal edildi. Berlin havalimanında da uçaklar gecikmeli olarak kalkış ve iniş yaptı. Berlin itfaiyesi kent genelini afet acil durum bölgesi ilan etti. Rostock’da şiddetli yağışlar sele neden oldu. Hamburg itfaiyesi de halka fırtına nedeniyle evlerinden çıkmama çağrısı yaptı.

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑