Almanya

Published on Kasım 6th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

Almanya’da rehine krizi

Çocuğun velayetinin elinden alınmasına sinirlenen baba, gençlik dairesini bastı. Almanya’nın Bavyera eyaletindeki gençlik dairesini basan bir kişi, çalışanlardan birini de rehin aldı.

Bavyera Radyosu’nun verdiği habere göre bugün sabah saatlerinde gençlik dairesine gelen bir kişi, görevlilerle çocuğunun velayeti üzerine tartıştı. Kendisinden velayetin alınmasına tepki gösteren saldırgan kişi, bir çalışanı rehin aldı. Diğer çalışanların polise haber vermesi üzerine gençlik dairesine gelen polis, binaya girişi yasakladı.

Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan polis, saldırganla kontak kurmaya çalışıyor. Öte yandan olası bir operasyon için özel eğitimli polis birlikleri de yola çıktı. Rehin alınan çalışan ve rehineci hakkında henüz yeterli bilgi bulunmazken, polis elinde bıçak bulunan saldırganın silahlı olabileceğini de düşünüyor.

Saat 13.45’te verilen son bilgiye göre, rehine krizi devam ediyor…

Saat 15.10’da verilen bilgiye göre, polis tarafından yapılan baskınla rehineci kişi gözaltına alındı. 31 yaşındaki rehine, baskın esnasında hafif yaralı olarak kurtarıldı.

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑