Almanya

Published on Şubat 7th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Almanya’da evinde ölü bulunan Türkiyeli ailenin cenazeleri Türkiye’ye gönderildi

Baden-Württemberg’deki evlerinde iki gün önce ölü bulunan 4 kişilik Türkiyeli ailenin cenazeleri, memleketleri Trabzon’a gönderildi

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Esslingen kentindeki evlerinde iki gün önce ölü bulunan 4 kişilik Türkiyeli ailenin cenazeleri, memleketleri Trabzon’a gönderildi.

İlk belirlemelere göre karbonmonoksitten zehirlendiği açıklanan Turgay Öztürk (29), eşi Filiz Öztürk (29) ile çocukları Mert (4) ve Minel (3) için eyaletin Stuttgart kentindeki DİTİB Feuerbach Camisi’nde öğle vakti cenaze namazı kılındı.

Namaza çok sayıda kişi katıldı. Öztürk ailesinin cenazeleri, daha sonra uçakla memleketleri Trabzon’un Düzköy ilçesine bağlı Çalköy’de toprağa verilmek üzere Türkiye’ye gönderildi.

Cenazelerin taşınması sırasında yakınları büyük üzüntü yaşadı. Namazın ardından baba Salih Öztürk ve kardeş Mustafa Öztürk cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Turgay Öztürk (29), eşi Filiz Öztürk (29) ile çocukları Mert (4) ve Minel (3) iki gün önce 5 Şubat’ta evlerinde ölü bulunmuştu.

Reutlingen polisinden yapılan yazılı açıklamada, ailenin karbonmonoksitten zehirlendiği belirtilmişti. Kurtarma ekiplerinin olay yerine geldiğinde karbonmonoksit cihazlarının uyarı verdiği ifade edilen açıklamada, soruşturma sonucunun hafta sonundan önce belli olmayacağı belirtilmişti.

 

Tags: ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑