Türkiye

Published on Şubat 4th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Akpınar: ‘Savaşa hayır’ diyenlerdenim – 77 yaşından sonra hapse de girerim

Usta oyuncu Metin Akpınar son röportajında, “Savaşa hayır” diyenlerdenim çünkü savaşın galibi olmaz. Biz bunu öğrendik. Bedel ödenecek ise, ne yapalım 77 yaşından sonra hapishaneye de gireriz” dedi. Röportajın tümüne bakıldığında, bu ifadesiyle çok çelişiyor ve Afrin’le ilgi olarak “İşler iyi gidiyor” gibi yorumlarda da bulunuyor…

Posta gazatesinden Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Akpınar Afrin operasyonu ile ilgili olarak, “savaşa karşıyım” dedi ama devamında ise çelişkili konuşarak, “Askeri otorite değilim ama gördüğümüz, duyduğumuz kadarıyla gayet doğru gidiyor. Destekliyorum ama çok dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Amerika 30 ihtimal üzerine 30 senelik plan yapar. Bizim Genelkurmayımız üç beş ihtimal üzerine üç beş senelik plan yapar. Desturlu gidilmeli. Diplomasiyi ayarlamamız lazım. Filler tepinirken çimenler ezilmesin” gibi çelişkili ifadeler kullandı.

16 Nisan referandumunda ‘Hayır’ oyu verdiğini söyleyen Akpınar, düşünce ve ifade özgürlüğüne değindiği açıklamalarında, “İnsanlar nasıl özgür beyanlarını verip geleceklerini tayin edebiliyorlarsa, kanaatlerini söylerken de özgür olmalıdır. Bedel ödenecek ise, ne yapalım 77 yaşından sonra hapishaneye de gireriz.” şeklinde konuştu.

Tags: , , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑