Almanya

Published on Temmuz 12th, 2017 | by Avrupa Forum 2

0

AGİF: Nuriye ve Semih’in talepleri kabul edilsin

Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) sekreteri Onur Güler Duisburg kentinde Nuriye, Semih ve Dirk için 12 günlük bir açlık grevi başlattı.

AF (Duisburg)

AGİF tarafından yapılan açıklama şöyle:

NURİYE VE SEMİH’İN TALEPLERİ KABUL EDİLSİN! AÇLIK DEĞİL, SESSİZLİK ÖLDÜRÜR!

Gülmen ve Semih Özakça açlık grevlerinin 125. gününüde hapishanede tecrit koşulları altında geçirdiler. OHAL kıskacına alınmaya çalışılan halklarımız hergün yeni bir faşist uygulama ile karşı karşıya bırakılmakta, Erdoğan ve onun savaş kabinesi Fetö ile mücadele kılıfı ile tüm ilerici, demokrat, devrimci ve yurtseverlere savaş açmaktadır. On yıllardır bu cemaatlerle kol kola yürüyen, her türlü imkan ve olanağı sağlayan, dizinin dibinde el pençe oturanlar, bütün yaşananlardan bir habermiş gibi davranarak bugün ‘Fetö’ ile mücadele kahramanı kesilmektedir. Sistem nereden bakarsak bakalım çürüktür. Fetövari örgütlenmelerde, Erdoğan ve kabineside imha ve inkarcı bu sistemin çıkar ilişkilerinin yön verdiği başkaca uçlarıdır. Amed’den Suruç’a ve Ankara katliamına kadar barbarlar ellerini kollarını sallayarak gezerken, onlarca Kürt kenti yakılıp yıkılıp, bodrumlarda insanlar katledilirken, başta Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş olmak üzere milyonların iradeleri hapsedilmişken, ekonomik krizlerin faturasi tüm işçi ve emekçilere ödettirilirken tüm ezilenlerin yanında saf tutanlara pervasızca saldırılmaktadır.

Bu süreçte bir gece çıkan KHK ile işlerinden atılan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ise işe geri alınmaları talebi ile 125. Gündür açlık grevindeler. Veli Saçılık ve Acun Karadag ile 240 günü aşkındır Ankara Yüksel Caddesinde direnenler onlarca kez işkence ile gözaltına alınmışlardır. Ohal haklarımıza saldırıdır, işimizi geri istiyoruzdan başka talepleri yoktur. Ancak devlet ise bırakın bu talebi , hapishane tecritleri ve işkenceli gözaltılarla hergün insanlık suçlarına yeni bir suç ekliyorlar.

Diğer taraftan Almanya’da ise geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve tüm yıkım ve savaşlardan sorumlu emperyalist 20 devlet başkanının biraraya geldiği G20 zirvesine karşı Alman polisinin dizginsiz saldırıları sonucu yoldaşımız politik aktivist Dirk gözaltına alınmış, tutuklama talebi ile günlerdir hapishanededir.

Bu sebeplerle Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu sekreterimiz Onur Güler Duisburg kentinde Nuriye, Semih ve Dirk için 12 günlük bir açlık grevi başlatmıştır. Bu vesile ile tüm devrimci ve demokrat kamoyunu bulunduğu alanlarda Nuriye ve Semih’le dayanışmaya ve G20 gözaltılarını gündeme getirmeye davet ediyoruz.

ALMANYA GÖÇMEN İŞÇİLER FEDERASYONU

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑