Almanya

Published on Ocak 30th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Afrin’i Sahiplenme Platformu Ulm

Bu Cuma, 2 Şubat’ta Ulm’da, pazar Laichingen’de ve pazartesi de Heidenheim’de “Uyarı Nöbeti Gösterileri” gerçekleştirilecek.

AF (Ulm)

Tüm Dünyada ve Avrupa’da olduğu gibi, on gün önce Ulm’da da kurulan “Ulm ve Çevresi Afrin’i Sahiplenme Platformu” faaliyetlerine devam ediyor. Düzenli toplantılarını da geröekleştiren platform, dünkü toplantısında da çeşitli kararlar aldı.

Geçtiğimiz hafta, polisin provokasyonuna rağmen, Ulm şehir merkezinde, Türk Devletinin Afrin’i işgal saldırısına karşı 4 miting gerçekleştiren platform, merkezi Köln Mitingi’ne gidişi de örgütlemişti.

Edi Bese Platformu’nu, güncelliği nedeniyle “Ulm ve Çevresi Afrin’i Sahiplenme Platformu”na çevirerek etkinliklere devam kararı alan oluşum, merkezi platformun eylem takvimi dahil, bu dışında yerel etkinlikler kararı da aldı. Bu cuma, 2 Şubat’ta Ulm’da, pazar Laichingen’de ve pazartesi de Heidenheim’de “Uyarı Nöbeti Gösterileri” gerçekleştirilecek. Almanca panelin de örgütleneceğini belirten platform, oluşuma Alman ve diğer uluslardan kurumların da katılımını sağlamak için yoğun çaba sarfedecek.

Ulm ve Çevresi Afrin’i Sahiplenme Platformu’nu oluşturan, Ulm’da bulunan ATİF, Partizan, AGİF, SKB, ADHF, NAV-DEM, SYKP, Avrupa Partizan, HDK-A’nın yanısıra, bugüne kadar gerçekleştirilen mitinglere MLPD, Die Linke, ÖDP, DİDF gibi kurumlar da destek verdi.

Yine platformdan yapılan açıklamada, tüm etkinlik duyuru ve açıklamalarına HDK-Ulm’un facebook.com/hdp.ulm adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑