Avrupa

Published on Şubat 23rd, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

ADHK: Afrin için alanlara çıkalım

Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) tarafından yeni bir “Afrin” açıklaması daha yapıldı. Açıklamada “Katliamlar karşısında sessiz kalmayalım, öfkemizi sokağa, alanlara taşımaya çağırıyoruz” dendi.

AF (Köln)

AHDK tarafından yapılan açıklama şöyle:

ADHK: Efrin için alanlara çıkalım
Katliamlar karşısında sessiz kalmayalım, öfkemizi sokağa, alanlara taşımaya çağırıyoruz
ADHK (23-02-2018) Rojava’nın Efrin kantonuna yönelik bu gece gerçekleştirilen hava saldırısında çoğunluğunun kadın ve çocuklardan olmak üzere kitlesel katliam gerçekleştirildi. Afrin’deki direnişi desteklemek için, Cizre ve Fırat bölgelerinden Efrine ulaşmaya çalışan kitleye Faşist Türk devleti, emperyalistlerin destegiyle kitle katliamı gerçekleştirdi. Yine Türk savaş uçaklarının şuan Efrin merkezini bombaladığı gelen bilgiler arasında.
35 Gündür emperyalistlerin ve onların uşağı Faşist Türk devletine karşı kahramanca direnen Efrin halkının bu haklı ve meşru direnişi, tank, top ve savaş uçaklarıyla yok edilmek isteniyor. Türk devleti aldığı yenilgiyi hazmedemiyerek, sivil katlamlar gerçekleştirmektedir.
Katliamlar karşısında sessiz kalmayalım, öfkemizi sokağa, alanlara taşımaya çağırıyoruz. Tüm ADHK ve bileşenleri başta olmak üzere şuan bölgelerde eylem koordinasyonları tarafından düzenlenecek olan eylemlere aktif olarak katılmaya çağırıyoruz. Gün Efrini sahiplenme, Faşist Türk devletinin katliamlarına karşı durma günüdür.

ADHK (Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu)

Tags: , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑