Almanya

Published on Şubat 20th, 2018 | by Avrupa Forum 2

0

Münih  TKP/ML Davasında 4 tahliye kararı

Münih’te devam eden, 10 Türkiyeli devrimcinin davasında 4 şartlı tahliye kararı daha verildi. Dünkü tahliyelerle Sami Solmaz, Musa Demir, Dr. Banu Büyükavcı ve Dr. Sinan Aydın serbest kalırken, daha önce de Mehmet Yeşilçalı sağlık nedenleriyle serbest bırakılmıştı.

Avrupa Partizan tarfından yapılan açıklama şöyle:

Almanya ve faşist TC devletin işbirliği ile uluslararası operasyonlarda gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan TKP/ML dava tutsağı 10 devrimci-komünistin Münih’te görülen davasında;
Sami Solmaz, Musa Demir, Dr. Banu Büyükavcı ve Dr. Sinan Aydın yoldaşlarımız şartlı tahliye edildiler. Şartlı tahliye edilen devrimcilere 2 gün polise imza verme ve yapılan duruşmalara katılma zorunluluğu getirildi.

Daha öncede Sağlık sorunları nedeniyle Mehmet Yeşilçalı tahliye edilmişti. 10 Tutsak Devrimciden 5 Tutsak, Müslüm Elma, Seyit Ali Uğur, Deniz Pektaş, Haydar Bern, Erhan Aktürk halen içerde tutsak olarak bulunmakta ve Münihte görülmekte olan dava devam etmektedir.
23 Şubat Cuma günü görülmeye devam edecek olan duruşma günü Münih Mahkemesi önünde kitlesel bir Miting gerçekleştirilecektir.
Tüm devrimci- demokrat kurum ve bireyleri 23 Şubat Cuma günü saat 11.30 da Mahkeme önünde gerçekleştirilecek olan Mitinge katılmaya, devrimci tutsakları sahiplenmeye devam etmeye çağırıyoruz !

Yaşasın Devrimci dayanışma !
Yaşasın emperyalizme, faşizme ve her türden gericiliğe karşı devrimci mücadelemiz !

Tags: , , , , ,


About the AuthorBir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to Top ↑